Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

NGO Logowanie

Nawigacja

Startują nabory w Programie NOWEFIO 2021

Thursday, 11 March 2021 08:30
Grafika przedstawiająca mężyczyznę siedzącego przed komputerem w ramce napis: #UruchamiamyEnergięSpołeczną, z lewej grafika żarówki, u gróy napis: ogłoszenie o naborze, nowefio 2021 oraz logotyp NIW, NoweFio i napis Narodowy Instytut Wolności Grafika przedstawiająca mężyczyznę siedzącego przed komputerem w ramce napis: #UruchamiamyEnergięSpołeczną, z lewej grafika żarówki, u gróy napis: ogłoszenie o naborze, nowefio 2021 oraz logotyp NIW, NoweFio i napis Narodowy Instytut Wolności

Od 8 marca br. organizacje pozarządowe oraz instytucje prowadzące działalność pożytku publicznego mogą wziąć udział w konkursie NOWEFIO 2021. W tym roku budżet programu został zwiększony o 1/3 i wynosi 80 mln zł rocznie.

Celem głównym Programu NOWEFIO jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne przez poprawę samoorganizacji społecznej, wzrost znaczenia sektora obywatelskiego w życiu publicznym oraz wzmocnienie instytucjonalne sektora obywatelskiego w Polsce.

Oferty o dofinansowanie można złożyć w ramach następujących Priorytetów:

  • Priorytet 1.: Mikro-inicjatywy
  • Priorytet 2.: Organizacje obywatelskie na rzecz dobra wspólnego
  • Priorytet 3.: Organizacje obywatelskie w życiu publicznym
  • Priorytet 4.: Wzmocnienie kompetencji organizacji obywatelskich

Termin składania ofert upływa 29 marca 2021 r. o godzinie 14.00.

Co ważne, jedna organizacja może złożyć jedną ofertę w Priorytecie 1, w Priorytecie 2 lub 3, oraz w Priorytecie 4 (maksymalnie trzy oferty); projekty mogą być realizowane od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia 2023 r.; maksymalna kwota dotacji uzależniona jest od Priorytetu; wniesienie wkładu własnego w ramach składanych ofert nie jest wymagane.

Więcej informacji na stronie Narodowego Instytutu Wolności w zakładce Aktualności "NOWEFIO 2021 - Ogłoszenie o konkursie!" - przejdź do strony konkursu NOWEEFIO 2021

Read 58 times Last modified on Thursday, 11 March 2021 12:29