Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Castrolibero
Włochy
Pastavy
Białoruś
Zehdenick
Niemcy
Etterbeek
Belgia
Kobryń
Białoruś

Nawigacja

Siemiatyckie Stowarzyszenie Abstynentów IGNIS

Tuesday, 21 November 2017 09:22

Stowarzyszenie IGNIS to jedyna w mieście oraz całym powiecie siemiatyckim organizacja zajmująca się problemem uzależnień (alkohol i narkotyki). Stowarzyszenie prowadzi aktywną działalność w sferze społecznej, głównie w zakresie przeciwdziałania i profilaktyki alkoholowej, wsparcia osób potrzebujących w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych oraz przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Wśród najważniejszych działań organizacji znajduje się udział w programach administracji państwowej i samorządowej służących rozwiązywaniu problemów alkoholowych, współpraca ze szkołami, organizacjami i ruchami społecznymi na terenie miasta i okolic, organizowanie pogadanek, prelekcji i odczytów w środowisku, w tym spotkań integracyjnych oraz spotkań z terapeutą. Dodatkowo organizowane są ruchy samopomocy, włączając do współpracy abstynentów i współuzależnionych.

Stowarzyszenie zwraca szczególną uwagę na naświetlenie problemu, jakim jest alkoholizm i narkomania. Działania stowarzyszenia odpowiadają na istniejącą potrzebę profilaktyki uzależnień w społeczności lokalnej. Organizacja cieszy się zaufaniem społecznym, prowadzi ścisłą współpracę z Miastem Siemiatycze, placówkami zdrowia, szkołami, innymi organizacjami pozarządowymi, z przedstawicielami Kościoła Katolickiego oraz Cerkwi Prawosławnej.

Stowarzyszenie współpracuje z innymi grupami samopomocowymi – przy klubie działa grupa wsparcia AL-ANON “Atena” zrzeszająca osoby, które mają w bliskim otoczeniu lub rodzinie osoby uzależnione z terenu Siemiatycz.

Rokrocznie – w listopadzie organizowane są zjazdy abstynentów, w których uczestniczą licznie przybyli goście. W okresie letnim stowarzyszenie angażuje się w organizację miejskich wydarzeń (np. otwarcie Skweru Artystów w Siemiatyczach, Dzień Dziecka z Caritas, Miejskie Obchody Przeciwdziałania Uzależnieniom).

Stowarzyszeniu powierzono organizację Diecezjalnego Kongresu Trzeźwości, który odbył się w Siemiatyczach 16 września 2017 r. W kongresie uczestniczyli duchowni, Burmistrz Miasta Siemiatycze, członkowie i sympatycy stowarzyszenia IGNIS, osoby zainteresowane profilaktyką uzależnień, mieszkańcy Siemiatycz i zaproszeni goście.

Klub Abstynentów IGNIS działający przy ul. 11 Listopada 44 (tzw. Dom Rycerza) jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00 i 18.00-22.00. Osoby potrzebujące mają możliwość uczestnictwa w otwartych mitingach siemiatyckiego klubu AA, które odbywają się we wtorki i piątki o godz. 19.00.

Read 4039 times

Kalendarz imprez

October 2020
M T W T F S S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
×