Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Castrolibero
Włochy
Pastavy
Białoruś
Zehdenick
Niemcy
Etterbeek
Belgia
Kobryń
Białoruś

Nawigacja

Monday, 27 April 2015 14:20

Międzynarodowe Centrum Aktywizacji Młodzieży

Miasto Siemiatycze w okresie od lipca do końca października 2011r. we współpracy z miastem partnerskim Postawy na Białorusi realizowało projekt pt.„Międzynarodowe Centrum Aktywizacji Młodzieży w Siemiatyczach” w ramach Programu Wsparcia Inicjatyw Lokalnych, Międzyregionalnych i Transgranicznych w Euroregionie Niemen współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz z budżetu państwa.

Wartość ogólna projektu wyniosła blisko 145 tys. zł, wartość dofinansowania stanowiła 85% całości wydatków. Celem podejmowanych w projekcie działań była integracja mieszkańców miast partnerskich poprzez działania edukacyjne, kulturalne i społeczne skierowane do młodzieży. W dniach 20-28 sierpnia 2011 r. gościła z wizytą w Siemiatyczach grupa młodzieży z Postaw.

W ramach projektu młodzież polsko-białoruska uczestniczyła w zajęciach integracyjnych i warsztatach dotyczących kształtowania umiejętności liderskich, warsztatach tańca oraz zajęciach aktywnego wypoczynku. Zorganizowano także warsztaty kulinarne, na których zaprezentowano tradycyjne potrawy polskie i białoruskie. W trakcie trwania projektu młodzież uczestniczyła w wyjeździe do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (jednej z najnowocześniejszych europejskich instytucji ukazujących związek nauki z kulturą i codziennością) połączonym ze zwiedzaniem stolicy.

Punktem kulminacyjnym spotkania młodzieży w Siemiatyczach było powołanie w Siemiatyczach Międzynarodowego Centrum Aktywizacji Młodzieży. Misją centrum jest edukacja poprzez promocję i upowszechnianie dorobku kulturowo-cywilizacyjnego krajów i miast partnerskich. Centrum mieści się w Gimnazjum Publicznym Nr 1 w Siemiatyczach przy ul. Świętojańskiej 25. W ramach projektu zakupione zostały łóżka wraz z kompletem pościeli jako podstawowa baza do organizacji w przyszłości młodzieżowych spotkań, seminariów, okolicznościowych wystaw i ekspozycji, warsztatów edukacyjnych itp. Miejsca noclegowe przy Gimnazjum nr 1 dostępne są głównie w okresie wakacji, przerw świątecznych i ferii zimowych.

W ramach projektu wspólnie z Miastem Postawy, opracowany został dwujęzyczny folder Siemiatycze-Postawy.

Read 9111 times Last modified on Tuesday, 09 June 2020 13:33

Kalendarz imprez

October 2020
M T W T F S S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
×