Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Castrolibero
Włochy
Pastavy
Białoruś
Zehdenick
Niemcy
Etterbeek
Belgia
Kobryń
Białoruś

Nawigacja

Mini-przewodnik turystyczny

Friday, 24 July 2020 11:36

Trzy zalewy wodne o łącznej powierzchni ok. 33 ha i bliskie otoczenie lasów to oferta dla mieszkańców i turystów. W sezonie letnim miasto zaprasza m.in. na strzeżone kąpielisko, plażę z boiskiem do siatkówki i mini siłownią plenerową. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt wodny i skorzystać z wodnego placu zabaw. Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna informuje o najcenniejszych elementach krajobrazu. Przy zalewie wytyczone zostały trasy biegowe, narciarskie oraz nordic walking. Przez cały rok można korzystać z hali widowiskowo-sportowej, boisk wielofunkcyjnych ORLIK, skateparku, stadionu z bieżnią lekkoatletyczną, boisk do siatkówki i koszykówki. Wypoczywając warto zobaczyć obiekty wpisane do rejestru zabytków, takie jak kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z dawnym zespołem klasztornym, cerkiew pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, pozostałości zespołu pałacowego księżnej Anny Jabłonowskiej, dawną synagogę czy też dawny dom talmudyczny Gminy Żydowskiej.

Lista istotnych z punktu widzenia dziedzictwa kulturowego obiektów na terenie Siemiatycz, wpisanych do rejestru zabytków

Jedną z największych, weekendowych, wakacyjnych atrakcji w mieście jest Siemiatyckie Kino pod Gwiazdami - filmowe seanse na plaży nad zalewem nr 2.

Wolny czas z dziećmi można urozmaicić korzystając z sal zabaw, które zapewnią najmłodszym rozrywkę na kilka godzin, a dorosłym – chwilę odpoczynku. Wytchnienie przyniosą również chwile spędzone w miejscowych lokalach gastronomicznych, które poza pyszną i zdrową kuchnią lokalną, proponują wspaniałą atmosferę i podlaską gościnność.

Restauracje, bary, kawiarnie

W 2015 r. Siemiatycze otrzymały tytuł „Miasta przyjaznego mieszkańcom i środowisku” oraz znalazły się w gronie 10 Najlepszych Produktów Turystycznych Województwa Podlaskiego.

Punkt Informacji Turystycznej przy ul. Placu Jana Pawła II 3A czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-16.00, w soboty w godz. 10.00-14.00, w niedziele - informacja telefoniczna - nr tel. 536 908 184. W ramach działalności punktu można otrzymać bezpłatne materiały (mapki, foldery, ulotki itp.), uzyskać informacje o noclegach, punktach gastronomicznych, szlakach i ścieżkach turystycznych, imprezach kulturalnych i sportowych oraz inne informacje dotyczące możliwości wypoczynku i spędzenia czasu w mieście i w okolicy.

Okolice miasta stwarzają możliwość zapoznania się z historią, kulturą i różnorodnością religijną Podlasia Nadbużańskiego – w bliskiej odległości znajdują się m.in. św. Góra Grabarka z prawosławnym monastyrem, magiczny Drohiczyn i Mielnik nad rzeką Bug, Podlaski Ogród Ziołowy w Korycinach, Wólka Nadbużna z parkiem linowym oraz Puszcza Białowieska oddalona zaledwie o około 70 km.

Read 416 times Last modified on Tuesday, 11 August 2020 08:16
More in this category: « Punkt Informacji Turystycznej

Kalendarz imprez

October 2020
M T W T F S S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
×