Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

Kulturalna inauguracja obchodów 470-lecia nadania praw miejskich Siemiatyczom - koncert Marcina Nowakowskiego

Monday, 27 April 2015 08:43

Długo oczekiwany koncert Marcina Nowakowskiego z gościnnym udziałem Adama Sztaby i Atom String Quartet za nami - I MUZYCZNA STRONA SIEMIATYCZ.

Koncert Marcina Nowakowskiego z gościnnym udziałem Adama Sztaby i Atom String Quartet odbył się 19 lutego 2012 r. o godz. 19.00. Koncert stanowił kulturalną inaugurację obchodów 470-lecia nadania Siemiatyczom praw miejskich. Publiczność przywitał Burmistrz Miasta Piotr Siniakowicz. Zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby podobne „spotkania” w siemiatyckiej synagodze stały się coroczną imprezą kulturalną i wizytówką naszego miasta.

Bilety na koncert rozchodziły się jak świeże bułeczki. Wręczano je także jako nagrody w konkursach na temat Siemiatycz organizowanych na stronie Wrót Podlasia oraz antenie „Radia Podlasie”.

Dwugodzinny koncert upłynął pod znakiem jazzowo-popowych aranżacji z solowych płyt Marcina Nowakowskiego „Smooth Night” (2005), „Better Days” (2009) oraz z najnowszego krążka „Shine” (2011). Artysta świetnie nawiązywał kontakt z publicznością, nie tylko poprzez muzykę, ale także dialogi w przerwach między utworami. Publiczność również aktywnie uczestniczyła w koncercie klaszcząc i nucąc wpadające w ucho dźwięki.

Po koncercie Marcin Nowakowski oraz Adam Sztaba rozdawali autografy i pozowali do pamiątkowych fotografii. 

Marcin Nowakowski udzielił również wywiadu, z którym można się zapoznać TUTAJ.

Read 3868 times