Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

470-lecie nadania praw miejskich Siemiatyczom

Monday, 27 April 2015 08:41

Historia Siemiatycz jako miasta sięga połowy XVI w. W 1542 r.

król Zygmunt August nadał Siemiatyczom prawa miejskie.

W 2012 roku mija 470 rocznica tego wydarzenia.

W związku z obchodami 470-lecia nadania praw miejskich Siemiatyczom, w naszym mieście zorganizowano szereg imprez m.in. koncert saksofonowy Marcina Nowakowskiego z gościnnym udziałem Adama Sztaby i kwartetu smyczkowego, parada lokacyjna, „Niedzielne przechadzki” z przewodnikiem,cykl koncertów pt. „Muzyka w świątyni”, konkursy dla dzieci i młodzieży (multimedialne, plastyczne, recytatorsko-muzyczne, w tym konkurs na hasło promujące miasto), spotkania otwarte z cyklu „Twarze Siemiatycz”. Dodatkowo przewidziane zostały warsztaty młodzieżowe „Profilaktyka a Ty”,  warsztaty szczudlarskie. Nastąpiła uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Kulminacja obchodów odbyła się podczas dorocznych Dni Siemiatycz.

W obchody 470-lecia nadania praw miejskich Siemiatyczom wpisują się również cykliczne przedsięwzięcia organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach oraz Siemiatycki Ośrodek Kultury. Należą do nich VIII Siemiatycze Blues Festiwal, XVII Podlaski Festiwal Piłki Ręcznej i inne.

Poniżej prezentacja dotycząca obchodów 470-lecia nadania praw miejskich Siemiatyczom.

Read 4100 times