Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

Najaktywniejsi młodzi czytelnicy nagrodzeni

Friday, 31 January 2020 13:22

30 stycznia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej spotkały się dzieci, które w danym roku przeczytały największą ilość książek. Organizowane co roku wydarzenie, ma za zadanie promować czytelnictwo oraz nagradzać najbardziej zaangażowanych młodych czytelników w Siemiatyczach.

Opierając się na zeszłorocznych statystykach wypożyczeń wyłoniono 35 najaktywniejszych czytelników. Aby zająć pierwsze miejsce rekordzistka, w ciągu minionego roku, wypożyczyła i przeczytała aż 217 książek, drugie i trzecie miejsce na podium to kolejno 213 i 178 przeczytanych lektur. Dzieci zostały nagrodzone książkowymi upominkami oraz specjalnymi, imiennymi dyplomami. Spotkanie zakończyła niespodzianka - spektakl teatralny dla dzieci pt. Plastusiowe opowieści.

Wyrabianie nawyków czytelniczych u dzieci jest kluczową inwestycją w ich wszechstronny rozwój, edukację i styl życia. Pierwszy kontakt z książką to spotkanie ze światem wyobraźni, to proces, na który nigdy nie jest za wcześnie, można go rozpocząć już w okresie niemowlęcym, a który w przyszłości owocuje kształtowaniem wrażliwości emocjonalnej, inteligencji i kreatywności. Niezwykle ważne jest zaangażowanie rodziców, którzy jako pierwsi inicjują kontakt z książką. Czytanie w domowym zaciszu tworzy więź, która pozwala dzieciom kojarzyć lektury z bliskością i bezpieczeństwem.

Read 862 times Last modified on Wednesday, 17 March 2021 10:29