Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

VIII Kolędowy Przegląd Chórów Kościelnych i Zespołów Wokalnych

Thursday, 16 January 2020 10:22

12 stycznia w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach odbył się VIII Kolędowy Przegląd Chórów Kościelnych i Zespołów Wokalnych.

Celem wydarzenia jest propagowanie i kontynuowanie polskiej tradycji Świat Bożego Narodzenia, jaką jest śpiewanie kolęd i pastorałek, pielęgnowanie muzyki religijnej, podnoszenie poziomu wykonawczego amatorskich zespołów chóralnych oraz promowanie i inspirowanie wartościowej twórczości muzycznej o przeznaczeniu liturgicznym.

W czasie tegorocznego przeglądu wystąpiły: Chór Żeński Parafii Św. Leonarda w Liwie, Zespół "Tęcza" z Nurca Stacji, Zespół Wokalno-Recytatorski UTW w Siemiatyczach, Chór Parafialny z Parafii Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim, Chór Parafialny z Sarnak, Chór Katedralny z Drohiczyna, Zespół "Łubiniacy", Chór Parafii pw. św. A. Boboli w Siemiatyczach, Chór "Wokaliza" z Siemiatycz, Chór "Cantamus Mariae" z Ostrożan i Kwartet "Pół Tonu" z Brańska.

VIII Kolędowy Przegląd Chórów Kościelnych i Zespołów Wokalnych honorowym patronatem objęli J.E. Ks. Biskup P. Sawczuk oraz Burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz.

Read 718 times Last modified on Wednesday, 17 March 2021 10:33