Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

Siemiatycki Uniwersytet Dziecięcy – pierwszy zjazd

Wednesday, 23 November 2016 10:49

W najbliższą sobotę, 26 listopada, na Politechnice Białostockiej odbędą się pierwsze zajęcia studentów w ramach Siemiatyckiego Uniwersytetu Dziecięcego.

W programie m.in.:

- podpisanie porozumienia pomiędzy Miastem Siemiatycze a Politechniką Białostocką w sprawie współpracy przy realizacji projektu,
- uroczysta immatrykulacja studentów połączona z wręczeniem indeksów,
- wykład inauguracyjny “Zagadkowe liczby pierwsze” poprowadzą dr Ewa Girejko i dr Marzena Filipowicz-Chomko.

Wyjazd dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 o godz. 7.30 - zbiórka na parkingu przy szkole (opiekunowie wyjazdu – Edyta Pełszyk-Pietronowicz, Anna Sawczuk)

Wyjazd dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3 o godz. 7.30 – zbiórka przy szkole (opiekunowie wyjazdu – Halina Lubowicka, Czesława Daniel).

Zajęcia na Politechnice Białostockiej rozpoczną się o godz. 10.00 i zakończą się ok. godz. 11.30.

Siemiatycze to pierwsze po Białymstoku miasto województwa podlaskiego, które stworzyło dzieciom możliwość udziału w zajęciach uniwersytetu dziecięcego. To już druga edycja projektu, który ma na względzie m.in. rozbudzanie ciekawości poznawczej wśród dzieci i młodzieży oraz zapoznanie ze środowiskiem akademickim. W bieżącym roku akademickim studenci z Siemiatycz będą brać udział w zajęciach na Politechnice Białostockiej wspólnie z dziećmi z Hajnówki.

Read 2667 times Last modified on Wednesday, 23 November 2016 10:49