Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

Uniwersytet dla dzieci – przygotowania do pracy

Thursday, 06 October 2016 15:17

Siemiatycze były jednym z pierwszych miast województwa podlaskiego, które stworzyły dzieciom możliwość udziału w zajęciach uniwersytetu dziecięcego organizowanych we współpracy z Politechniką Białostocką. I choć indeksy studentów Siemiatyckiego Uniwersytetu Dziecięcego nie zdążyły się jeszcze zakurzyć (zajęcia zakończyły się w czerwcu), intensywnego tempa nabrały działania Burmistrza Siemiatycz Piotra Siniakowicza na rzecz uruchomienia kolejnych edycji projektu.

6 października br. Burmistrz Miasta Siemiatycze podpisał z Politechniką Białostocką list intencyjny w sprawie współpracy przy realizacji inicjatywy pn. Podlaski Uniwersytet Dziecięcy. Udało się przy tym zwiększyć liczbę przyszłych studentów z Siemiatycz. W ramach Siemiatyckiego Uniwersytetu Dziecięcego w zajęciach uczestniczyło 30 dzieci, w Podlaskim Uniwersytecie Dziecięcym będzie mogło wziąć udział 50 uczniów.

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy ma na względzie:

- rozbudzanie ciekawości poznawczej wśród dzieci i młodzieży;
- stymulowanie intelektualnego, aksjologicznego i społecznego rozwoju młodego pokolenia;
- inspirowanie do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji;
- propagowanie kultury innowacyjności;
- zapoznanie ze środowiskiem akademickim i uczelnią jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości;
- integrację lokalnej społeczności wokół ośrodków akademickich.

Trwają prace nad regulaminem naboru. Rekrutacja do projektu rozpocznie się w drugiej połowie października.

 


Siemiatycze przystąpiły również jako partner do projektu Politechniki Białostockiej “Politechnika z plusem”. W ramach projektu zaplanowane zostały trzy moduły zajęć dydaktycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz jeden dla uczniów szkół podstawowych w latach 2017/2018 oraz 2018/2019. Realizacja projektu będzie uzależniona będzie od otrzymania wsparcia finansowego z funduszy europejskich.

Read 2755 times Last modified on Thursday, 17 November 2016 15:14