Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

Plany inwestycyjne samorządu Miasta Siemiatycze w 2021 r. cz.8 - Przebudowa skrzyżowania ul. Kasztanowej i ul. Leśnej

Wednesday, 10 March 2021 14:50
Zdjęcie podświetlanego napisu #SIEMIATYCZE z napisem plany inwestycyjne samorządu Miasta Siemiatycze w 2021 r. Zdjęcie podświetlanego napisu #SIEMIATYCZE z napisem plany inwestycyjne samorządu Miasta Siemiatycze w 2021 r.

Jedną z inwestycji drogowych planowanych do realizacji w 2021 r. jest przebudowa skrzyżowania ul. Kasztanowej i ul. Leśnej. Zadanie ma na celu uspokojenie i uporządkowanie ruchu w tej okolicy, przeciwdziałanie wymuszeniom pierwszeństwa przejazdu, a przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych w tym rejonie. W budżecie zabezpieczono na to kwotę 50 tys. zł.

Przebudowa na stałe zmieni organizację ruchu na skrzyżowaniu ulic Kasztanowej i Leśnej, dzięki czemu będzie można:

  • uniknąć powtarzających się kolizji pojazdów wywołanych wymuszaniem pierwszeństwa,
  • uspokoić ruch i zwiększyć bezpieczeństwo ruchu poprzez redukcję prędkości aut,
  • obniżyć poziom emisji hałasu i spalin, dzięki płynności ruchu,
  • poprawić estetykę skrzyżowania.

Roboty przy przebudowie skrzyżowania będą polegały na przeprowadzeniu prac ziemnych, wykonaniu nowej nawierzchni i przejść dla pieszych. Na skrzyżowaniu wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w postaci ronda, w związku z czym nastąpi zmiana pierwszeństwa - uzyskają je pojazdy poruszające się po jezdni pierścieniowej. Projekt przewiduje oznakowanie pionowe poprzez ustawienie znaków oraz poziome w postaci linii i symboli na nawierzchni jezdni.

Read 386 times Last modified on Tuesday, 30 March 2021 10:38