Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

Otwarta Strefa Aktywności już w Siemiatyczach!

Monday, 21 October 2019 14:22

Na placu przy ul. Leg. Piłsudskiego 1 (przy Siemiatyckim Ośrodku Kultury i Szkole Muzycznej) powstała strefa sportowo - rekreacyjna, w której skład weszły: urządzenia siłowni zewnętrznej (tj. pajacyk i wahadło, rower i steper, narciarz, twister, rower i motyl integracyjny), stół do tenisa, piłkarzyki integracyjne, stojaki na rowery, ławki oraz kosze na śmieci.

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin. Miejsce ma sprzyjać integracji społecznej i jest skierowane do różnych grup wiekowych. OSA w Siemiatyczach została zrealizowana przez firmę "Kraina Zieleni" Robert Żebrowski z Wysokiego Mazowieckiego, za blisko 50 tys. zł. Połowę tej kwoty Miasto pozyskało z Ministerstwa Sportu i Turystyki, z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej o Charakterze Wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2019.

Ze względu na dobrą lokalizację obiektu (w centrum, w pobliżu osiedli mieszkaniowych, jednostek oświaty i kultury), nowa strefa aktywności powinna cieszyć się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Read 839 times Last modified on Monday, 21 October 2019 14:22