Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 745

Siemiatycka trasa zdrowia gotowa

Friday, 11 September 2015 10:58

Wokół siemiatyckiego zalewu nr 1 powstała długo oczekiwania trasa zdrowia. Trasa zostanie oddana do użytku w przyszłym tygodniu.

Trasa składa się z 9 punktów z instalacjami do ćwiczeń. Każdy z nich zawiera tablicę z opisem sugerowanych ćwiczeń oraz mapę trasy.

Siemiatycka Trasa Zdrowia rozpoczyna się nieopodal skateparku miejskiego, tuż obok parkingu przy ul. Nadrzecznej. Tam ulokowana została pierwsza z instalacji. Kolejne przyrządy do ćwiczeń znajdują się przy miejskim boisku bocznym, nieopodal miejsca na ognisko za kortami do tenisa ziemnego, nad brzegiem zalewu nr 1 naprzeciwko ul. A. Asnyka, wjazdów na amfiteatr miejski od ul. Nadrzecznej oraz ul. Grodzieńskiej, przy tamie miejskiej, od zachodniej strony zalewu za basenem kąpielowym i przy północnym skraju zalewu nr 1.

PZU Trasy Zdrowia to mini kompleksy sportowo-rekreacyjne. Ich centralnym elementem jest wytyczona, oznakowana i wyposażona w proste instalacje ścieżka do bezpiecznego uprawiania sportu, która służy dla społeczności lokalnej jako miejsce spotkań w duchu aktywności fizycznej, ale również jako przestrzeń do spotkań, rekreacji czy edukacji prozdrowotnej.

Read 2962 times Last modified on Wednesday, 01 February 2017 07:37