Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

Inauguracja obchodów 470-lecia nadania Siemiatyczom praw miejskich - ciąg dalszy

Monday, 27 April 2015 08:32

Po sesji Rady Miasta odbyła się uroczysta parada lokacyjna siemiatyckimi ulicami: Zaszkolną, Pałacową i Legionów Piłsudskiego.

     W trakcie przemarszu uczniowie siemiatyckich szkół zaprezentowali scenki rodzajowe z dziejów Siemiatycz.

     Gimnazjum nr 1 przedstawiło historię lokacji miasta – Stanisław Tęczyński odebrał akt lokacyjny od króla Zygmunta Augusta, siemiatyccy mieszczanie z owacjami witali dziedzica miasta wraz z dobrą nowiną. Z radości tańczono menueta, w którym wzięli udział radni i burmistrz.

     Kolejny występ przygotowali uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II – przed budynkiem Urzędu Skarbowego przybliżyli zgromadzonym osobowości związane z historią Siemiatycz m.in. Ignacego Gilewskiego, Józefa Charytona i Księżną Annę Jabłonowską.

     Księżnej Annie Jabłonowskiej poświęcona była scenka uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, która została wystawiona przed dawną oranżerią.

     Na zakończenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Małe Podlasie”.

     Od godzin porannych na placu przed Siemiatyckim Ośrodkiem Kultury można było zakupić wyroby rękodzieła ludowego oraz prace wykonane na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Siemiatyczach. Z kramikami z chlebem i wyrobami wędliniarskimi gościli także sprzedawcy z Litwy. 

Zdjęcia - S. Tofiluk, Ł. Andruszkiewicz

Read 3607 times