Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

Urodziny księżnej Anny w klimacie dawnych lat

Wednesday, 23 June 2021 11:51
Zdjęcie uczestników spaceru z okazji urodzin księżnej Anny w Siemiatyczach, uczestnicy stoją w strojach z epoki przed #SIEMIATYCZE Zdjęcie uczestników spaceru z okazji urodzin księżnej Anny w Siemiatyczach, uczestnicy stoją w strojach z epoki przed #SIEMIATYCZE

We wtorek, 22 czerwca, w wyjątkowy sposób uczczono 293. rocznicę urodzin patronki Siemiatycz, księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej. Był koncert, piknik z zabawami z dawnych lat, a także spacer po mieście w strojach z XIX w.

Specjalnie na tę okazję uczestniczki warsztatów szycia strojów dawnych przygotowały wyjątkowe stroje z epoki, w których, w towarzystwie mieszkańców i Burmistrza Miasta Siemiatycze, spacerowały po mieście przypominając historię dawnej właścicielki miasta. Finałem spaceru był koncert w ogrodzie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Ks. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach, gdzie licznie zebrana publiczność mogła wysłuchać utworów muzyki klasycznej w wykonaniu uczniów i nauczycieli siemiatyckiej szkoły muzycznej. Dla rodzin z dziećmi przygotowano miejsce, gdzie można było spędzić czas w sposób typowy dla dawnych spotkań towarzyskich, grając m.in. krykieta, czy minigolfa. Na spragnionych wrażeń kulinarnych czekał bufet w klimacie z epoki przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Grodzisku.

Urodziny księżnej to wydarzenie odbywające się w Siemiatyczach cyklicznie z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Anny Jabłonowskiej.

Read 251 times Last modified on Monday, 12 July 2021 07:34