Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

Lipcowe zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza

Monday, 06 July 2020 09:37

Ponad 50 wędkarzy brało udział w nocnych zawodach na zalewie nr 2.

V edycja Towarzyskich Zawodów Wędkarskich o Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze odbyła się w dniach 4-5 lipca br. i przyciągnęła amatorów rekreacyjnego łowienia ryb m.in. z Siemiatycz, Białegostoku, Białej Podlaskiej i Radzynia Podlaskiego. W tym roku, w związku z epidemią koronawirusa, zawody zostały rozegrane przy zachowaniu reżimu sanitarnego, zgodnie z regulaminem obowiązującym w Okręgu PZW w Białymstoku.

Zawody rozpoczęły się w sobotę o godz. 16.00. Każdy z uczestników otrzymał pakiet startowy składający się m.in. z pamiątkowej koszulki, czapeczki oraz drobnej przekąski. Niespodzianką dla zebranych był specjalny pokaz przygotowany przez wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski w wędkowaniu spławikowym i podlodowym, Dariusza Ciechańskiego. W tym roku wędkarzom dopisywała nie tylko piękna pogoda, ale także bardzo dobre brania, co sprawiło, że wszyscy kończyli zawody w pozytywnych nastrojach. Zmagania oficjalnie zakończyły się w niedzielę o godz. 9.00, kiedy to przystąpiono do ważenia złowionych ryb.

W nocnych zawodach spławikowo-gruntowych zwyciężył Andrzej Krzyżanowski, który złowił ponad 40 kg ryb. Za nim na podium uplasowali się Krzysztof Sobieszek (34 kg) i Artur Kazulo (21 kg). Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali pamiątkowe puchary, nagrody i upominki ufundowane przez Miasto Siemiatycze oraz sponsorów zawodów – PK Sp. z o.o., Sklep Wędkarski Drapieżnik, Sklep Wędkarski Kołowrotek Piotr Jurczuk, Sklep Zoologiczno-Wędkarski Wiesław Ejsmont, ARTON Reklama & Poligrafia Bogdan Gorzelski, Usługi Kominiarskie Piotr Sorokosz, Agencja Ochrony Osób i Mienia Global Security Sp. z o.o. oraz Unipasz Sp. J. Nagrody rzeczowe otrzymało 30 zawodników z najlepszymi wynikami. Pamiątkowym pucharem i nagrodą specjalną za największą rybę drugi rok z rzędu został nagrodzony Jerzy Właszek, który złowił największy okaz podczas zawodów - rybę o wadze 2,47 kg.

Read 1148 times Last modified on Thursday, 08 October 2020 15:10

Image Gallery