Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

W zielonych barwach... wspomnienie letnich miesięcy

Tuesday, 07 January 2020 12:58

Trochę zieleni zimą? Dlaczego nie! Zielony to zawsze dobry pomysł - przeprowadzone badania wpływu kolorów na ludzką psychikę wykazują, że zieleń ma kojący wpływ na układ nerwowy, działa relaksacyjnie i odstresowuje. W załączeniu - kilka zielonych kadrów z Siemiatycz. Warto przypominać takie obrazy - nawet zimową porą, chociażby dla dobrego samopoczucia.

Zielonego w Siemiatyczach w 2020 r. będzie jeszcze więcej, a wszystko za sprawą roślinności, która wzbogaciła krajobraz Siemiatycz w 2018 r. Kolejne fazy rozwoju roślin, posadzonych drzew i krzewów (10 tys. sztuk), a także nowych trawników, kolorowych łąk kwietnych i bylinowych, odmłodzonych żywopłotów sprawią, że już wkrótce, w czasie spacerów będzie można cieszyć się widokiem soczystej zieleni.

Siemiatycze systematycznie zwiększają powierzchnię terenów zielonych. Tylko w 2018 r. roślinność została uzupełniona: na Placu Jana Pawła II, przy Szkole Muzyczne oraz ulicach: Leg. Piłsudskiego, Nadrzecznej, Sportowej, F. Chopina, A. Mickiewicza, J. Słowackiego,  Kasztanowej, Świerkowej, Słowiczyńskiej, Gen. W. Andersa, Górnej, Wysokiej (w tym w okolicy kotłowni), I. Gilewskiego, B. Głowackiego, Jabłoniowej, Wiśniowej, A. Jabłonowskiej, S. Żeromskiego, Armii Krajowej, Żwirki i Wigury.

 

Read 800 times Last modified on Wednesday, 17 March 2021 10:39