Nawigacja

Sportowe zakończenie wakacji

Wednesday, 22 April 2015 11:25

Ostatni weekend sierpnia upłynął w sportowym stylu. Na siemiatyckiej plaży odbyła się rywalizacja w turnieju siatkówki plażowej oraz w zawodach o tytuł „Najsilniejszego w Siemiatyczach”. W niedzielę podsumowano także Siemiatycką Ligę Siły i Sprawności 2013/2014.

Turniej siatkówki plażowej

30 sierpnia 2014 r., sobota

Na placu boju stawiły się 4 dwuosobowe drużyny. Uczestnicy rywalizowali w jednej grupie systemem każdy z każdym.

Ostatecznie po bardzo wyrównanej walce, zwyciężył zespół w składzie: Mateusz Dawidziuk i Artur Onopryjuk. Drugie miejsce wywalczyli Paweł Opolski i Tomasz Malewski. Na najniższym stopniu podium zaś stanęli Michał Leszczyński i Maciej Hryciuk. Czwarte miejsce przypadło w udziale Piotrowi Osmólskiemu i Arturowi Puchalskiemu. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe.

V zawody o tytuł „Najsilniejszego w Siemiatyczach”

31 sierpnia 2014 r., niedziela

W tegorocznej edycji zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: rzucie „żelastwem” na odległość, przetaczaniu opony, martwym ciągu z walizkami oraz w wadze płaczu.

Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach: do 90 kg, powyżej 90 kg oraz początkujący.

W kategorii początkujący, trzy z czterech konkurencji wygrał Jakub Oksieńciuk i tym samym odniósł zwycięstwo nad Mariuszem Konopackim (obaj z Siemiatycz).

W kategorii do 90 kg zwyciężył Karol Romańczuk z Czartajewa przed Rafałem Nowaczukiem  z Siemiatycz. Na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Daniszewski z Siemiatycz. Miejsce czwarte wywalczył Damian Sandrykowicz (Żurobice), a piąte przypadło w udziale ex aequo Pawłowi Kobus oraz Pawłowi Łęskiemu z Siemiatycz, którzy uzyskali identyczną ilość punktów.

W kategorii powyżej 90 kg zwyciężył po raz czwarty w historii Krzysztof Różański z Siemiatycz, który wygrał trzy z czterech konkurencji i nie pozostawił rywalom złudzeń w kwestii tego, kto jest najsilniejszym w naszym mieście. Drugie miejsce zajął Michał Puchalski - również z Siemiatycz, a trzecie - Łukasz Purwin z Białegostoku. Kolejność na dalszych pozycjach wyglądała następująco: 4. Mateusz Skrzat (Międzyrzec Podlaski), 5. Jarosław Mioduszewski (Siemiatycze), 6. Sylwester Tokarski (Czartajew).

Zwycięzcy otrzymali ręcznie wykonane puchary, a wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci odżywek sportowych.

Siemiatycka Liga Siły i Sprawności 2013/2014 – podsumowanie

Niedzielne zawody były także ostatnimi zaliczanymi do Siemiatyckiej Ligi Siły i Sprawności 2013/2014. Zmagania ligowe organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach cieszyły się dużą popularnością. W sumie sklasyfikowano w całym cyklu prawie 60 zawodników i zawodniczek z Siemiatycz oraz innych miejscowości.  Od grudnia 2013 r. do sierpnia 2014 r. obyło się osiem zawodów:

- Wielorotne wyciskanie sztangi 60 kg – 14 grudnia 2013 r.

- Wielorotne wyciskanie sztangi 1/2 cc – 14 grudnia 2013 r.

- Otwarte Mistrzostwa Siemiatycz w Siłowaniu na Rękę 30 marca 2014 r.

- Otwarte Zawody w Wyciskaniu Odważnika – 11 maja 2014 r.

- Crossfit – 28 czerwca 2014 r.

- Podciąganie na drążku – 26 lipca 2014 r.

- Pompki na poręczach – 24 sierpnia 2014 r.

- Zawody o tytuł "Najsilniejszego w Siemiatyczach" – 31 sierpnia 2014 r.