Wednesday, 22 April 2015 11:08

Wakacje dobiegają końca. W sierpniu w naszym mieście odbywały się liczne imprezy sportowe, m.in. Armwrestling pod chmurką, Rowerowy sprint-cross, Mini Triathlon Siemiatycki 2014 oraz Street Workout – pompki na poręczach. Poniżej relacja z tych wydarzeń.

Armwrestling pod chmurką – zawody w siłowaniu na rękę

12 sierpnia 2014 r.

Rywalizacja na boiskach zewnętrznych przy hali widowiskowo-sportowej odbywała się w jednej kategorii – na prawą rękę.

Zawody wygrał Piotr Zapisek, a tuż za nim na drugim miejscu znalazł się Adam Trusiak. Na ostatnim miejscu podium uplasował się Krzysztof Godun. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz koszulkami.

Rowerowy sprint-cross

22 sierpnia 2014 r.

Na siemiatyckim „cyplu” wystartowało 5 osób. Iwona Malinowska, Paweł Pawluk, Bartłomiej Palczewski, Bartosz Malinowski oraz Paweł Malinowski - każdy z uczestników otrzymał statuetkę oraz nagrodę.

XX Mini Triathlon Siemiatycki 2014

23 sierpnia 2014 r.

Jubileuszowa edycja triathlonu miała innych charakter niż poprzednie. Tym razem pływanie odbywało się na zalewie nr 2, a trasa rowerowa i biegowa przebiegała w lesie na tzw. „cyplu”.

W mini triathlonie siemiatyckim wystartowało w sumie 22 osób.

Pierwsi do rywalizacji przystąpili juniorzy i juniorki. Ich zadaniem było pokonanie 100 m podczas pływania, 3 km jadąc rowerem oraz 1,5 km biegiem przełajowym.

W kategorii chłopców 1 miejsce zajął Szymon Jakub Krawczuk (czas 23,32) z Hajnówki, zaś w kategorii dziewcząt 1 miejsce wywalczyła Magdalena Mandziuk (czas 27,48) tuż przed swoją siostrą Anną Mandziuk (czas 27,48) – obie zawodniczki pochodzą z Białej Podlaskiej.

W kategorii open zawodnicy i zawodniczki musieli przepłynąć 200 m, przejechać rowerem 5,3 km oraz przebiec przełajowo 3 km.

Wśród kobiet zwyciężyła Anna Świtalska (czas 40,17) z Siedlec, 2 miejsce zajęła Julita Duchnowska (czas 43,31) z Białej Podlaskiej, 3 miejsce – Walentyna Gąsowska (czas 47,35) z Hajnówki, zaś 4 miejsce – Eugenia Artemiuk (czas 51,13) z Hajnówki.

14. Aleksander Prokopiuk (czas 57,31) z Hajnówki

Przyznano także puchary w klasyfikacji Siemiatyczanin. Na najwyższym stopniu podium stanął Mirosław Samosiuk, drugie miejsce wywalczył Kamil Wysocki, a trzecie – Daniel Wojtkowski.

Organizatorzy wręczyli także wyróżnienia specjalne, które otrzymały rodziny Mandziuk, Krawczuk oraz Duchnowscy.

Zwycięzcy uhonorowani zostali ręcznie wykonanymi statuetkami oraz otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i turystycznego. Każdy uczestnik natomiast otrzymał pamiątkowe koszulki.

Street Workout – pompki na poręczach

24 sierpnia 2014 r.

Pomimo fatalnej pogody – padający deszcz oraz niska temperatura – do rywalizacji stanęło 10 zawodników, którzy rywalizowali w pompkach na poręczach. Podczas kolejnych zawodów w ramach Siemiatyckiej Ligi Siły i Sprawności 2013/2014 powtórzenia trzeba było wykonywać na komendy sędziego.

Okazało się, że w tej konkurencji poziom był bardzo wyrównany.

1. ex aequo - Damian Sandrykowicz i Krzysztof Daniszewski – obaj po 33 zaliczone powtórzenia

2. ex aequo - Paweł Kobus i Karol Romańczuk – po 31 zaliczonych powtórzeń.

3. Gabriel Piśko – zaliczone 26 powtórzeń.

4. Michał Puchalski – zaliczone 25 powtórzeń

5. Krzysztof Różański – zaliczone 23 powtórzeń

6. Sylwester Tokarski – zaliczone 18 powtórzeń

7. Marek Fiącek – zaliczone 17 powtórzeń

8. Krzysztof Iwan – zaliczone 11 powtórzeń

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i puchary, a także nagrody w postaci suplementów sportowych.

Rozegrano również dodatkową konkurencję, niezaliczoną do ligi – pompki na ilość powtórzeń z dowieszonym ciężarem 50 kg. Zwycięzcą w tej rywalizacji został Krzysztof Różański, który wykonał 14 powtórzeń. W nagrodę otrzymał puchar oraz odżywkę białkową.