Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

Konkurs poetycki rozstrzygnięty

Friday, 17 April 2015 13:53

Konkurs poetycki "Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie?" rozstrzygnięto 16 lutego. Podczas uroczystości dbyło się również spotanie z poetą i prozaikiem - Janem Leończukiem.

 

         W czwartek 16 lutego rozstrzygnięto poetycki konkurs walentynkowy „Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie?” organizowany przez Siemiatycki Ośrodek Kultury. Wręczenie nagród nastąpiło podczas spotkania autorskiego z poetą, prozaikiem - Janem Leończukiem.

         Do tegorocznej edycji konkursu swoje utwory zgłosiło dziewięciu autorów, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu siemiatyckiego. Komisja konkursowa w składzie: Jan Leończuk i Katarzyna Malewska, po lekturze wszystkich nadesłanych wierszy postanowiła przyznać pięć równorzędnych wyróżnień. Otrzymali je: Szymon Opolski (Gimnazjum Gminne w Siemiatyczach), Maria Magdalena Zgiet (Gimnazjum w Perlejewie) oraz Wojciech Żero, Marcin Janusz i Patrycja Brzezińska, uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach.

         Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast wyróżnieni, dyplomy oraz nagrody książkowe.

         W czasie wręczenia nagród odbyło się również spotkanie z Janem Leończukiem - poetą, prozaikiem, laureatem wielu nagród literackich, dyrektorem Książnicy Podlaskiej w Białymstoku. Autor licznych tomików poezji oraz utworów prozą debiutował w „Kontrastach” w 1970 r. Jego utwory drukowała m.in. „Poezja”, „Literatura”, „Tygodnik Kulturalny”.

Zdjęcia: Łukasz Andruszkiewicz

Read 1979 times