Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 742

Wyciskanie wielokrotne ciężaru ciała

Tuesday, 15 March 2016 09:02

W sobotę 12 marca br. na hali widowiskowo-sportowej odbyły się drugie zawody w ramach Siemiatyckiej Ligi Siły i Sprawności 2015-2016.

Zawodnicy zmierzyli się z wyciskaniem ciężaru ciała na sztandze na ilość powtórzeń. W tej konkurencji zwyciężył Paweł Kobus (30 powtórzeń). Drugie miejsce wywalczył Krzysztof Daniszewski (26 powtórzeń). Na najniższym stopniu podium stanął Michał Puchalaski  (20 powtórzeń). Kolejność na pozostałych miejscach wyglądała następująco:  Piotr Rybałtowski (19 powtórzeń), Andrzej Bujno (19 powtórzeń), Mariusz Konopacki (15 powtórzeń), Sylwester Tokarski (12 powtórzeń).

W kategorii kobiet do wyciśnięcia był ciężar równy 60 % wagi ciała. Pierwsze miejsce zdobyła Ewelina Bujno uzyskując 30 powtórzeń.

W kategorii amator również wyciskano 60 % wagi ciała. Kolejność w tej kategorii wyglądała następująco: Daniel Ruszkiewicz (53 powtórzenia), Hubert Benes (43 powtórzenia), Kewin Szawkało (42 powtórzenia), Karol Kalita (37 powtórzeń),  Jakub Oksieńciuk (31 powtórzeń), Sebastian Sak (26 powtórzeń).

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy, a zwycięzcy pamiątkowe puchary. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Leszkowi Łazowskiemu za pomoc w ufundowaniu nagród rzeczowych dla zawodników.