Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

Zielone odpady

Friday, 23 July 2021 09:51
Zdjęcie koszonej trawy z napisem zielone odpady Zdjęcie koszonej trawy z napisem zielone odpady

Odpady zielone są odbierane od mieszkańców w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, zgodnie z harmonogramem odbioru. Zgromadzone odpady wystawia się przed nieruchomość w dniu odbioru odpadów, do godz. 7:00. Gromadzenie odpadów przed posesją pomiędzy odbiorami stanowi naruszenie obowiązującego w Siemiatyczach regulaminu utrzymania czystości i porządku.

Właściciele nieruchomości, na terenie których w wyniku pielęgnacji zieleni powstają odpady zielone, mogą je również przekazywać do PSZOK - sprawdź dni i godziny pracy PSZOK. Odpady zielone z ogrodów i innych terenów zielonych nie powinny trafiać do pojemników z odpadami zmieszanymi. Sposobem na ich zagospodarowanie może być także kompostowanie w miejscu wytworzenia. O warunkach, które powinien spełniać przydomowy kompostownik, można dowiedzieć się z informacji na stronie internetowej Miasta Siemiatycze/Środowisko/System Gospodarki Odpadami - kliknij tutaj

Read 153 times Last modified on Friday, 23 July 2021 12:19