Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

Na wesoło i na czymkolwiek ulicami Siemiatycz – Śmiech to zdrowie!

Monday, 19 July 2021 15:59
Grafika plakatu promującego piątą edycję Wieczornego Przejazdu na Czymkolwiek Ulicami Siemiatycz, która odbędzie się 23 lipca 2021 r. Grafika plakatu promującego piątą edycję Wieczornego Przejazdu na Czymkolwiek Ulicami Siemiatycz, która odbędzie się 23 lipca 2021 r.

W piątek 23 lipca br., w Siemiatyczach odbędzie się kolejna, piąta już edycja Wieczornego Przejazdu na Czymkolwiek Ulicami Siemiatycz. W tym roku przejazd organizowany jest pod hasłem Śmiech to Zdrowie!

Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz imprez organizowanych w Siemiatyczach w celu promocji zdrowia, aktywności fizycznej i ekologicznego stylu życia. Uczestnicy pokonają blisko 8 km trasy dowolnym, ekologicznym środkiem transportu: rowerem, hulajnogą, na wrotkach, deskorolkach, rolkach itp. Zbiórka o godz. 18:00  przy skrzyżowaniu ul. Pałacowej z ul. Zaszkolną. Rozpoczęcie przejazdu zaplanowano na godz. 18:30.

Trasę przejazdu wytyczono ulicami: Zaszkolną, Ogrodową, Jabłoniową, Wiśniową, S. Żeromskiego, 11 Listopada, Armii Krajowej, T. Kościuszki, Grodzieńską, Placem Jana Pawła II, Ciechanowiecką, W. Cichorskiego-Zameczka, B. Głowackiego, Spacerową, Sportową, A. Mickiewicza i Nadrzeczną. Meta znajdować się będzie na stadionie miejskim przy ul. Nadrzecznej, tam też zaplanowano finał wydarzenia i niespodzianki.

Dla uczestników przejazdu przygotowano konkurs: Parodie horrorów i filmów grozy. Do wygrania – 3 rowery! Nagroda zostanie przyznana w trzech kategoriach: dziecko, młodzież i dorośli. Na mecie dla wszystkich uczestników przejazdu przygotowano drobny upominek!

Do wspólnej zabawy zapraszają Burmistrz Miasta Siemiatycze, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Siemiatycki Ośrodek Kultury orz Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Siemiatyczach.

Regulamin Wieczornego Przejazdu na Czymkolwiek Ulicami Siemiatycz 23 lipca 2021 r.

 1. Niniejszy regulamin określa zasady, warunki oraz wymagane sposoby zachowania się uczestników przejazdu ulicami Siemiatycz organizowanego dn. 23 lipca 2021 r.
 2. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Osoby niepełnoletnie uczestniczą w wydarzeniu wyłącznie pod opieką osoby dorosłej lub za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego udzieloną na piśmie i okazaną organizatorowi w miejscu zbiórki przez rozpoczęciem przejazdu.
 3. Przejazd ulicami Siemiatycz startuje 23 lipca 2021 r. o godz. 18.30 z ul. Zaszkolnej (zbiórka o godz. 18.00 przy skrzyżowaniu ulic Pałacowej i Zaszkolnej).
 4. Trasa przejazdu wiedzie ulicami: Zaszkolną, Ogrodową, Jabłoniową, Wiśniową, S. Żeromskiego, 11 Listopada, Armii Krajowej, T. Kościuszki, Grodzieńską, Placem Jana Pawła II, Ciechanowiecką, W. Cichorskiego-Zameczka, B. Głowackiego, Spacerową, Sportową, A. Mickiewicza – meta: Nadrzeczna 29.
 5. W ramach przejazdu odbędzie się konkurs pn. Najzabawniejsza stylizacja - parodie horrorów i filmów grozy. Prezentacja uczestników konkursu odbędzie się na zakończenie przejazdu, na stadionie miejskim. Nagrody zostaną wręczone w trzech grupach: dzieci, młodzież i osoby dorosłe.
 6. Uczestnicy konkursu otrzymują na starcie przejazdu numer startowy z dodatkową informacją – uczestnik konkursu.
 7. Zwycięzcy I miejsca otrzymają nagrodę rzeczową, wyróżnieni (3 osoby w każdej kategorii) drobne upominki.
 8. Udział w wydarzeniu jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu.
 9. W przejeździe ulicami miasta biorą udział osoby poruszające się na rolkach lub wrotkach, deskorolkach, rowerach itp.
 10. Warunkiem uczestnictwa w przejeździe jest umiejętność sprawnego poruszania się, hamowania oraz skręcania, tak, aby uczestnik nie stwarzał zagrożenia dla siebie i innych.
 11. Zaleca się noszenie podczas jazdy ochraniaczy oraz kasków, jak również elementów odblaskowych i świetlnych.
 12. Podczas przejazdu uczestnicy zobowiązani są trzymać się prawej strony jezdni, by umożliwić przejazd m.in. służbom ratunkowym i porządkowym.
 13. Osoby biorą udział w przejeździe na własną odpowiedzialność i zobowiązują się do zachowywania w sposób niezagrażający innym uczestnikom przejazdu.
 14. Uczestnik decydując się na udział w wydarzeniu ponosi odpowiedzialność za wszystkie szkody, kontuzje i zniszczenia powstałe podczas udziału w imprezie z winy uczestnika.
 15. Osoby chcące zakończyć swój udział w przejeździe opuszczają trasę przejazdu, poprzez zejście poza obszar jezdni.
 16. Organizator zapewnia obecność służby porządkowej, jak również zabezpieczenia medycznego.
 17. Uczestnikom przejazdu zabrania się posiadania niebezpiecznych przedmiotów, materiałów pirotechnicznych i tym podobnych.
 18. Zabrania się udziału w przejeździe osobom będącym pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających.
 19. Uczestnicy przejazdu zobowiązani są do ścisłego wykonywania poleceń służb porządkowych, policji i służb ratowniczych.
 20. Osoby stwarzające zagrożenie dla innych uczestników, nieprzestrzegające postanowień niniejszego regulaminu lub niestosujące się do poleceń podmiotów zespołu zabezpieczającego przejazd zostaną wykluczone z udziału w wydarzeniu.
 21. Przejazd może być odwołany lub skrócony ze względu na czynniki zewnętrzne, m.in. niesprzyjające warunki atmosferyczne.
 22. Zdjęcia z wizerunkami uczestników mogą być wykorzystane do promocji i relacji z wydarzenia przez Miasto Siemiatycze. Udział w imprezie jest jednoznaczny z zezwoleniem na ich publikację. Na prośbę uczestnika przejazdu zdjęcie może zostać usunięte.

W załączeniu wzór zgody rodzica/opiekuna (do okazania w miejscu zbiórki, jeżeli dotyczy).

Read 337 times Last modified on Monday, 26 July 2021 07:35