Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

Siemiatycze świętują Dzień Ziemi

Thursday, 22 April 2021 15:12
Grafika przedstawiająca na niebieskim tle słońce, drzewa, w białej chmurze logo Siemiatycze Blisko, poniżej napis Dzień Ziemi w Siemiatyczach Grafika przedstawiająca na niebieskim tle słońce, drzewa, w białej chmurze logo Siemiatycze Blisko, poniżej napis Dzień Ziemi w Siemiatyczach

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. Z okazji tego święta w Siemiatyczach odbyły się spotkania zachęcające najmłodszych mieszkańców miasta do dbania o naszą planetę.

W Przedszkolu Nr 5 realizowany jest projekt "Ogród czterech żywiołów" promujący działania ekologiczne wśród dzieci i rodziców. W Dniu Ziemi Burmistrz Piotr Siniakowicz opowiedział dzieciom o wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii w Siemiatyczach, o tym, jak ważna jest dbałość o naturę i energooszczędne rozwiązania. Poprzednie spotkania w ramach projektu dotyczyły m.in. oszczędzania wody i segregacji śmieci.

W Przedszkolu Nr 3 z okazji Dnia Ziemi dzieci posadziły kilka młodych drzewek. Przedszkolakom pomagali Burmistrz Siemiatycz, pracownicy Nadleśnictwa Nurzec oraz nauczyciele. Tego dnia na dzieci czekała także niespodzianka - przedstawienie o tym, jak ważne jest dbanie o środowisko i segregowanie odpadów.

Read 116 times Last modified on Wednesday, 05 May 2021 11:43