Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Castrolibero
Włochy
Pastavy
Białoruś
Zehdenick
Niemcy
Etterbeek
Belgia
Kobryń
Białoruś

Nawigacja

Basen w Siemiatyczach - wmurowanie aktu erekcyjnego 2018

Friday, 19 October 2018 11:50

Reportaż z uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę krytej pływalni w ramach Międzynarodowego Centrum Edukacji Ekologicznej Wschód-Zachód w Siemiatyczach, która odbyła się 15 października 2018 r.

 


15 października 2018 r. odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę krytej pływalni w ramach Międzynarodowego Centrum Edukacji Ekologicznej Wschód-Zachód w Siemiatyczach. Uroczystość odbyła się w obecności przedstawicieli samorządu, placówek edukacyjnych, duchowieństwa oraz mieszkańców Siemiatycz.

Dla upamiętnienia faktu rozpoczęcia budowy przez wmurowanie aktu, swoje podpisy na dokumencie złożyli: Biskup Diecezji Drohiczyńskiej Tadeusz Pikus, Prawosławny Biskup Siemiatycki Warsonofiusz, Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Maciej Żywno, Burmistrz Miasta Siemiatycze Piotr Siniakowicz, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Siemiatycze Jan Hyndza, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach Mariusz Pyzowski, Prezes ZAB-BUD Sp. z o.o. Andrzej Zaboklicki. Po wyświęceniu aktu, jak nakazuje tradycja, tuba z dokumentem została wmurowana w stopie betonowej.

W krótkim wystąpieniu Burmistrz Miasta Siemiatycze Piotr Siniakowcz powiedział m.in. "Z nieskrywaną satysfakcją i wzruszeniem mam przyjemność ogłosić, że wspólnymi siłami, po latach starań i wytężonej pracy, udało nam się doprowadzić plany budowy krytej pływalni w Siemiatyczach do etapu realizacji. Spotykamy się w dniu dzisiejszym by w sposób uroczysty rozpocząć jej budowę. Akt Erekcyjny, który za chwilę zostanie odczytany, będzie stanowił pamiątkę dla przyszłych pokoleń mieszkańców naszego miasta.

4 października br. Miasto Siemiatycze oraz firma ZAB-BUD Sp. z o.o. z Warszawy zawarły umowę dotyczącą budowy krytej pływalni w ramach Międzynarodowego Centrum Edukacji Ekologicznej Wschód-Zachód w Siemiatyczach. Inwestycja zakłada powstanie nowoczesnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego, w skład którego wejdą 6-torowy basen sportowy, basen rekreacyjny, wodny plac zabaw dla dzieci, dwie wanny z hydromasażem oraz zespół saunowy ze strefą relaksacyjną. Trzy kondygnacje budynku (w tym jedna podziemna) obejmą powierzchnię ponad 2 tys. m2. Międzynarodowe Centrum Edukacji Ekologicznej Wschód-Zachód w Siemiatyczach jako przykład modelowego budynku niskoenergetycznego będzie posiadało zaawansowane rozwiązania technologiczne, wykorzystujące energię pochodzącą z odnawialnych źródeł, tj. energię słoneczną, geotermalną oraz odpadową.

(...)

Szanowni Państwo, temat budowy krytej pływalni powracał do nas wielokrotnie, co najlepiej świadczy o tym, że jest to inwestycja ważna, oczekiwana i potrzebna. W 2016 r. opracowano dokumentację projektowo-kosztorysową obiektu. Rok później wyłoniono wykonawcę nadzoru inwestorskiego. Od listopada 2017 r. prowadziliśmy procedurę przetargową – co przy tak olbrzymiej inwestycji przerodziło się w niezwykle wymagający i żmudny proces. Szczęśliwie we wrześniu tego roku udało nam się wyłonić wykonawcę, zaś z efektów jego pracy będziemy mogli korzystać już naprawdę niedługo.

(...)

Budowa nowoczesnego, ogólnodostępnego basenu jest tym, na co liczą i na co nade wszystko zasługują mieszkańcy Siemiatycz. W 15-tysięcznym mieście możliwość swobodnego korzystania z basenu powinna być traktowana jak rozwiązanie standardowe. Nie - jak interpretują to niektórzy, wyraz ekstrawagancji. Kryta pływalnia to poważna inwestycja, która może być eksploatowana na wielu polach – począwszy od użytku komercyjnego, skierowanego nie tylko do mieszkańców miasta, ale całego powiatu oraz do turystów, przez działalność edukacyjną przeznaczoną w szczególności dla uczniów siemiatyckich szkół, po działania o charakterze profilaktycznym i prozdrowotnym. Bo jak wiemy - pływanie jest jedną z najbardziej efektywnych i jednocześnie najmniej kontuzjogennych form aktywności fizycznej, wskazaną w każdym wieku."

 

Read 1118 times Last modified on Friday, 19 October 2018 13:25

Kalendarz imprez

March 2021
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
×