Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Castrolibero
Włochy
Pastavy
Białoruś
Zehdenick
Niemcy
Etterbeek
Belgia
Kobryń
Białoruś

Nawigacja

Projekt “MIODEK”

Friday, 10 August 2018 12:59

“MIODEK” - projekt ekologiczny Miasta Siemiatycze wkroczył w nowy etap. Rozpoczęły się działania, dzięki którym w Siemiatyczach powstanie pasieka.

10 sierpnia br. Burmistrz Miasta Siemiatycze Piotr Siniakowicz i Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński podpisali umowę współorganizacji projektu. To pierwsze tego typu porozumienie w województwie podlaskim. W mieście pojawi się 5 uli, z których jeden będzie pełnił funkcję edukacyjną. Zamieszkają w nim rodziny pszczół. Pasieka zlokalizowana będzie na działce przy wiatraku (ul. 11 Listopada). Województwo Podlaskie na powstanie w Siemiatyczach pasieki przeznaczy 5 tys. zł. Całość miejskiego projektu to ok. 12 tys. zł.

W spotkaniu wziął udział Wiktor Wolszczuk prezes Koła Rejonowego w Siemiatyczach Polskiego Związku Pszczelarzy. Siemiatyccy pszczelarze będą sprawowali opiekę nad pasieką. To oni jako specjaliści zadbają m.in. o rozwój rodzin pszczelich, odbieranie miodu i przygotowanie rodzin pszczelich do zimowli.

Miód z miejskiej pasieki będzie umieszczany w słoiczkach i stanie się produktem promującym miasto, przekazywanym mieszkańcom i gościom.

Działania projektowe rozpoczęły się wiosną bieżącego roku. W kwietniu mieszkańcom Siemiatycz rozdano blisko 500 sadzonek drzew miododajnych (lip, klonów, jabłoni, śliw i dereni). Elementem projektu „Miodek” będzie również kamera on-line. Za jej pośrednictwem na stronie internetowej miasta będzie można śledzić codzienne życie pszczół.

Poprzez projekt "MIODEK" Siemiatycze włączają się w globalną akcję ratowania pszczół. Celem projektu jest promocja zdrowego stylu życia w zgodzie z naturą, podejmowania świadomych decyzji konsumenckich, postawy szacunku wobec środowiska naturalnego oraz ochrona praw zwierząt.

Read 1182 times Last modified on Friday, 17 August 2018 12:55

Kalendarz imprez

March 2021
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
×