Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Castrolibero
Włochy
Pastavy
Białoruś
Zehdenick
Niemcy
Etterbeek
Belgia
Kobryń
Białoruś

Nawigacja

×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 742

Czy w Siemiatyczach można pić wodę z kranu? TAK !

Wednesday, 04 May 2016 14:12

Czy w Siemiatyczach można pić wodę z kranu? Tak! Jakość wody wodociągowej określają polskie prawo oraz regulacje Unii Europejskiej.

Siemiatycka kranówka spełnia te wymagania. Picie wody z kranu to same korzyści: mniej plastiku w koszu, więcej pieniędzy w kieszeni i satysfakcja, że nie „jesteśmy nabici w butelkę” przez wszechobecne reklamy. Dlatego też Przedsiębiorstwo Komunalne zorganizowało kampanię pn. „Siemiatycze piją wodę z kranu, bo jest smaczna, bezpieczna i zdrowa”.


Akcja została zapoczątkowana 4 maja podczas spotkania z Burmistrzem Miasta Siemiatycze Piotrem Siniakowiczem, który objął patronat nad przedsięwzięciem. Podczas wizyty w urzędzie miasta Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Bogusław Zduniewicz przekazał szklanki oraz karafki na wodę z logo akcji by przyjemniej można było delektować się siemiatycką kranówką.

Symbolem kampanii jest Kropelak – maskotka PK, która ma zachęcać do picia wody z kranu. Woda jako produkt Przedsiębiorstwa Komunalnego w Siemiatyczach jest czysta bakteriologicznie i nie wymaga chemicznej dezynfekcji (chlorowania, ozonowania), a ponadto jest znacznie tańsza, niż kupowanie butelkowanego płynu. Jakość produkowanej przez spółkę wody jest stale na wysokim poziomie. Siemiatycka woda posiada niską zawartość żelaza i manganu, co wpływa na jej walory smakowe. Spółka od zawsze kładzie szczególny nacisk na ciągłość i jakość dostaw wody. Laboratorium funkcjonujące w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Siemiatyczach systematycznie bada poprawność przebiegu procesów technologicznych, natomiast niezależne laboratoria posiadające certyfikację potwierdzają jakość produkowanej wody.
Promocja siemiatyckiej kranówki rusza w miasto. W ramach tej akcji zostaną zamontowane źródełka wody pitnej w szkołach podstawowych, gimnazjum a także na hali widowiskowo-sportowej.


Przedsiębiorstwo Komunalne zaprasza wszystkich do swojego stoiska podczas Dni Siemiatycz (5 czerwca) gdzie będzie można spotkać Kropelaka i napić się z nim bezpiecznej, zdrowej i smacznej wody … czyli siemiatyckiej kranówki z ….cytrynką i miętą.

Read 2574 times Last modified on Wednesday, 04 May 2016 14:26

Kalendarz imprez

February 2021
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
×