Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

„SIEMIATYCKI KLUB JUNIORA” w budowie!

Thursday, 01 August 2019 15:16

hfu

Rozpoczęły się prace związane z realizacją inwestycji pn. „Przebudowa budynku sanitarno - technicznego na potrzeby utworzenia świetlicy środowiskowej w Siemiatyczach”, która zakłada gruntowną przebudowę budynku położonego nieopodal amfiteatru, przy ul. Grodzieńskiej.

W ramach prac planowane jest m.in. docieplenie obiektu, wymiana stolarki okiennej, wykonanie instalacji sanitarnej oraz prac elektrycznych. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki wymianie źródeł ciepła w budynku wykorzystane zostanie ciepło zgromadzone w powierzchni ziemi oraz instalacja fotowoltaiczna wykorzystująca światło słoneczne do produkcji energii elektrycznej. Prace zakończą się w listopadzie br.

Inwestycja jest dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Wniosek Miasta pozytywnie oceniła w pierwszej kolejności Instytucja Pośrednicząca w naborze - Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Tygiel Doliny Bugu, a następnie Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Umowa na dofinansowanie realizacji projektu została podpisana 4 kwietnia br. Projekt Miasta Siemiatycze uzyskał blisko 250 tys. zł dofinansowania.

Celem głównym projektu jest utworzenie świetlicy środowiskowej w Siemiatyczach na potrzeby społeczne mieszkańców Miasta tj. rodzin z dziećmi wymagających wsparcia w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczej. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez przebudowę i adaptację częściowo zdegradowanego budynku, z przeznaczeniem dla 15 osobowej grupy dzieci i młodzieży. Świetlica środowiskowa będzie miejscem sprzyjającym edukacji i integracji dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat. Partnerem Miasta Siemiatycze zaangażowanym w realizację zadania jest Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Planuje się kontynuację projektu poprzez pozyskanie kolejnych środków finansowych na realizację dodatkowych zajęć i aktywności w placówce a także na jej dodatkowe wyposażenie.

Read 942 times Last modified on Tuesday, 15 September 2020 08:32