Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

NGO Logowanie

Nawigacja

WDZIĘCZNI BOHATEROM – ŚWIĄTECZNE WSPARCIE DLA KOMBATANTÓW

Wednesday, 30 September 2020 15:26

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłasza otwarty konkurs ofert pod hasłem „WDZIĘCZNI BOHATEROM – ŚWIĄTECZNE WSPARCIE DLA KOMBATANTÓW”. To szansa na dofinansowanie dla organizacji pozarządowych, które pomagają weteranom II wojny światowej i żołnierzom polskiego podziemia niepodległościowego.

Konkurs dotyczy m.in. zapewnienia transportu kombatantom w związku z ich codziennymi potrzebami np. przejazdów do przychodni, szpitali, sklepów, a także organizacji spotkań świątecznych i uroczystości skierowanych do kombatantów, w kraju i poza jego granicami, m.in. z młodzieżą i środowiskami polonijnymi. Programem objęte jest również przygotowanie i przekazanie paczek świątecznych z artykułami pierwszej potrzeby dla żołnierzy walczących w II wojnie światowej i żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego.

Łączna kwota dofinansowania to 1 500 000 zł. Zadania będą realizowane od 27 listopada do 31 grudnia 2020 r. Wnioski można składać do dnia 16 października 2020 r. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie internetowej MON – kliknij tutaj

Read 206 times Last modified on Wednesday, 30 September 2020 15:27