Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy ze wsparciem samorządów

Monday, 20 November 2017 12:07

Siemiatycki Uniwersytet Dziecięcy w roku akademickim 2017/2018 podobnie jak w latach ubiegłych funkcjonować będzie w ramach Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego – inicjatywy Politechniki Białostockiej.

Cieszę się, że inicjatywa, która powstała na Politechnice Białostockiej osiem lat temu, rozwinęła się tak, że dziś oficjalnie powołujemy Podlaski Uniwersytet Dziecięcy - mówił prof. Lech Dzienis, Rektor Politechniki Białostockiej. Ten projekt doskonale wpisuje się w misję społeczną uczelni wyższej, a także pokrywa się ze społeczną rolą samorządów. Podlaski Uniwersytet Dziecięcy jest przedsięwzięciem naprawdę znakomitym. To, że nasi mali obywatele mogą znaleźć się w murach uczelni i uczestniczyć aktywnie w zajęciach, jest dla nich naprawdę dużym przeżyciem. Ten rodzaj edukacji jest inwestycją na całe życie i może w przyszłości zadecydować o wyborze zainteresowań, studiów czy zawodu.

Rekrutacja uczestników zajęć na Politechnice Białostockiej rozpocznie się 24 listopada br. Z regulaminem oraz planem tegorocznej edycji uniwersytetu można zapoznać się na stronie internetowej projektu www.pud.pb.edu.pl. Zajęcia skierowane są do uczniów szkół podstawowych, szczególnie klas IV-VI.

Dziękuję wszystkim, Prezydentowi Białegostoku oraz Burmistrzom Siemiatycz, Bielska Podlaskiego i Hajnówki za wsparcie inicjatywy. Nasze cztery miasta mogą być dobrym początkiem czegoś większego. Tym samym chcę zaprosić inne miasta do zgłaszania swojego udziału w tym projekcie - dodawał Rektor. Poinformował, że partnerem merytorycznym przedsięwzięcia został Photon - robot do nauki podstaw programowania, stworzony przez studentów Politechniki Białostockiej.

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy jednoczy podobne projekty w Białymstoku, Siemiatyczach, Bielsku Podlaskim i Hajnówce. Umowę o współpracy w ramach Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego podpisali: Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis, Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, Burmistrz Hajnówki Jerzy Sirak, Burmistrz Bielska Podlaskiego Jarosław Borowski oraz Burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz.

Pierwsze zajęcia Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego - w sobotę 16 grudnia. W 15 zaplanowanych "zjazdach" weźmie udział po pięćdziesięcioro dzieci z każdej gminy.

Źródło: http://pb.edu.pl/archiwa/33836

 

Read 1990 times Last modified on Wednesday, 07 November 2018 10:43