Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

50 małych żaków z Siemiatycz ukończyło rok akademicki na Politechnice Białostockiej

Monday, 26 June 2017 10:03

24 czerwca br. rok akademicki zakończyli studenci Siemiatyckiego Uniwersytetu Dziecięcego. Mali studenci wspólnie z kolegami i koleżankami z Białegostoku, Bielska Podlaskiego i Hajnówki odebrali dyplomy na Politechnice Białostockiej.

W roku akademickim 2016/2017 Podlaski Uniwersytet Dziecięcy liczył 190 studentów. PUD skupia 4 odrębne inicjatywy: Białostocki Uniwersytet Dziecięcy cieszący się ogromną popularnością od 8 lat, Siemiatycki Uniwersytet Dziecięcy - druga edycja, Uniwersytet w Hajnówce i Bielsku Podlaskim (po raz pierwszy). Zajęcia w ramach Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego skierowane są do uczniów szkół podstawowych, a ich głównym celem jest popularyzacja nauki oraz pokazywanie, że przyswajanie wiedzy wcale nie musi być nudne i trudne - wręcz przeciwnie może okazać się wspaniałą przygodą i okazją do pogłębiania swoich pasji i zainteresowań.

W trakcie roku akademickiego mali studenci otrzymali indeksy, do których po każdych zajęciach zbierali wpisy (forma zaliczenia). Zajęcia odbywały się w małych grupach warsztatowych, każdy uczestnik miał możliwość bezpośredniego kontaktu z nauką. Większość zajęć w ramach PUD odbywała się na terenie Politechniki Białostockiej, natomiast na mocy współpracy z wieloma instytucjami program zajęć wzbogacany został o tematykę dotyczącą bezpieczeństwa,  ekologii i inne. W działania włączyły się m.in. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku czy Narodowy Bank Polski.

W drugiej edycji Siemiatyckiego Uniwersytetu Dziecięcego uczestniczyło 50 studentów.

W roku akademickim 2016/2017 inicjatywa PUD była współfinansowana z Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Uniwersytet Młodego Odkrywcy".

Serdecznie gratuję wszystkim absolwentom Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Życzę Wam ciekawości i dociekliwości w odkrywaniu tajemnic otaczającego nas świata. Mam nadzieję, że nawiązane podczas uniwersyteckich zajęć przyjaźnie z naukami ścisłymi przerodzą się w przyszłości w realną życiową pasję - mówił Prorektor ds. Studenckich PB dr hab. Jarosław Perszko, prof. nzw. Złożył także podziękowania wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w zorganizowanie zajęć uniwersytetów dziecięcych. Szczególnie słowa uznania skierował do koordynatorki przedsięwzięcia - mgr Marty Tomiczek z Centrum Rekrutacji, Studiów Podyplomowych i Szkoleń PB.

 

Read 2521 times Last modified on Friday, 25 August 2017 08:00