Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Castrolibero
Włochy
Pastavy
Białoruś
Zehdenick
Niemcy
Etterbeek
Belgia
Kobryń
Białoruś

Nawigacja

6,5 mln zł – Siemiatycze z kolejnym wsparciem na inwestycje!

Thursday, 17 October 2019 07:39

W ramach „AkcjiTermomodernizacja” Miasto Siemiatycze uzyskało dofinansowania w kwocie blisko 6,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, na modernizację energetyczną budynku Szkoły Podstawowej nr 3 oraz kompleksową modernizację energetyczną obiektu edukacyjnego przy ul. Świętojańskiej 25 (po wygaszonym Gimnazjum Publicznym nr 1) na potrzeby funkcjonowania szkoły muzycznej.

Głęboka modernizacja energetyczna budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Siemiatyczach ma na celu poprawę efektywności energetycznej oraz warunków nauki i pracy w budynku. Dodatkowym atutem inwestycji będzie nowy wygląd placówki szkolnej, na który czekali zarówno uczniowie jak również rodzice i kadra szkoły. Dzięki planowanym pracom znacznie poprawi się także tzw. komfort cieplny użytkowników obiektu. Będzie cieplej, ładniej i przyjemniej.

Dofinansowanie udzielone na kompleksową modernizację energetyczną obiektu edukacyjnego przy ul. Świętojańskiej 25, w przyszłości ma zapewnić odpowiedni komfort nauki i pracy uczniom i nauczycielom Szkoły Muzycznej I st. im Wojciecha Kilara. Szkoła muzyczna, do której dziś uczęszcza wielu młodych, utalentowanych ludzi, zyska nową siedzibę. Warto nadmienić, iż wykonane w budynku prace zmniejszą zużycie energii cieplnej, a także energii elektrycznej.

Obie inwestycje z pewnością wpłyną pozytywnie na życie mieszkańców Siemiatycz, w szczególności dzieci i młodzieży. W obu przypadkach inwestycyjnych zastosowano rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii. Zgodnie z przyjętym planem działania na rzecz ochrony klimatu Siemiatycze promują w ten sposób OZE w budownictwie lokalnym.

Read 1101 times

Kalendarz imprez

March 2021
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
×