Nawigacja

Kolejne dwa taneczne medale z Mistrzostw Polski w Wieliszewie

środa, 22 kwiecień 2015 09:55

Członkowie ZPiT „Małe Podlasie” stanęli na podium podczas Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich w Wieliszewie - tytuł Pierwszych Wicemistrzów Polski zdobyli Paulina Trochimiak i Wojciech Szeweluk, a tytuł Drugich Wicemistrzów Polski - Hanna Warszycka i Janusz Niewiarowski. Poniżej relacja z zawodów.

18 par z „Małego Podlasia” z Siemiatycz, jeździło do Wieliszewa koło Warszawy na XIV Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „Mazur 2014” oraz XIV Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich „Wieliszew 2014”, które odbyły się w dniach 4 - 6 kwietnia 2014 r. Więcej par tańczyło w pierwszym turnieju. Aby móc wystartować w Mistrzostwach Polski należy posiadać klasę A, a to wiąże się z dużymi umiejętnościami, osiągnięciami i ogromną pracą.

W tym najbardziej prestiżowym turnieju - Mistrzostwach Polski - Paulina Trochimiak i Wojciech Szeweluk w III kategorii (13-15 lat) zdobyli Tytuł Pierwszych Wicemistrzów Polski, co jest jak na razie ich życiowym sukcesem tanecznym.

W kategorii IV (16-18 lat) tytuł Drugich Wicemistrzów Polski i brązowe medale zdobyli Hanna Warszycka i Janusz Niewiarowski. Para ta powtórzyła swoje ubiegłoroczne osiągnięcie.

Pozostałe wysokie lokaty tancerzy „Małego Podlasia”:

- Filip Zinkiewicz i Zuzanna Jachimczuk - miejsce V, kat. IV (16-18 lat),
- Damian Tryniszewski i Karolina Kaczmarska - miejsce V, kat. V (19-26 lat),
- Jakub Kowalczyk i Kinga Laskowska - miejsce IX, kat. IV (16-18 lat),
- Michał Romaniuk i Joanna Leszczyńska – miejsce X, kat. II (10-12 lat),
- Marcin Pleszuk i Agata Szulc – miejsce X, kat. V (19-26 lat),
- Filip Awksietijuk i Joanna Drzas – miejsce XII, kat. IV (16-18 lat).

Po finałach MP rozegrano Konkurs Kar Mazurowych w kategorii młodszej (16-30 lat). Rywalizowały ze sobą Karo ZPiT UJ „Słowianki” z Krakowa, Karo ZPiT Politechniki Warszawskiej i ZPiT „Małe Podlasie”, które zakończyło konkurs na miejscu II – tańczyli tym razem Marcin Pleszuk, Damian Tryniszewski, Filip Zinkiewicz i Janusz Niewiarowski oraz Agata Szulc, Karolina Kaczmarska, Hanna Warszycka i Zuzanna Jachimczuk.

Przed MP w sobotni poranek rozegrano finały XIV Ogólnopolskiego Konkursu „Mazur 2014”. W kategorii I (7-9 lat): Kuba Konachowicz i Małgosia Łempicka po raz pierwszy weszli do finału i wytańczyli V miejsce. W pozostałych kategoriach: Tomasz Grzyb i Angelika Nikołajuk - najmłodsza para kat. VB (19-26 lat) zajęli miejsce VII (tuż za finałem), Grzegorz Leoniuk i Justyna Zduniuk - IX miejsce w kat. IIIB (13-15 lat). Najlepsza siemiatycka para kat. IIB (10-12 lat) Bartosz Mularczuk i Weronika Gierasimiuk zajęła miejsce XIII, zabrakło „przysłowiowego włosa” do półfinału.

Ogromny sukces odnieśli tancerze, którzy rozpoczynali swoją taneczną przygodę w Siemiatyczach. Kamila Drzas została Mistrzynią Polski w kat. IV, Mateusz Szyszko Mistrzem Polski w kat. V, Kamil Rząca  Mistrzem Polski w kat.VI, a Gabriela Boratyńska zajęła IV miejsce w kat. IV – wszyscy tańczą obecnie w ZPiT UW „Warszawianka”. W zespole Kara Mazurowego Politechniki Warszawskiej zatańczyła Katarzyna Zduniuk.

Informacja i zdjęcia: ZPiT „Małe Podlasie”

Czytany 2180 razy Ostatnio zmieniany środa, 22 kwiecień 2015 10:04