Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 744

Siemiatycka Wieczorna Dycha

poniedziałek, 05 czerwiec 2017 16:47

Bieg ulicami miasta - Siemiatycka Wieczorna Dycha przyciągnęła blisko 200 miłośników zdrowego i aktywnego stylu życia. Dopisała pogoda i siemiatycka publiczność.

Dwie pętle ulicami miasta w malowniczej scenerii z finiszem na stadionie miejskim najszybciej pokonał Sergii Okseniuk w 32 min. i 41 sek. Za nim na podium znalazł się Pavel Stopanenko (32 min. 53 sek.). Obaj panowie pochodzą z Ukrainy. Trzecie miejsce na podium wywalczył mieszkaniec Boratyńca Ruskiego - Adam Wakuluk (33 min. 34 sek.).

Wśród pań najlepszy wynik osiągnęła Anna Gosk z Bielska Podlaskiego (36 min. 23 sek.), za którą uplasowały się dwie Ukrainki - Oksana Okseniuk (39 min. 22 sek.) oraz Natalia Yakimowich (42 min. 11 sek.).

Szóstej edycji imprezy, podobnie jak w latach ubiegłych, towarzyszył bieg na 5 km. Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Furmanek (21 min. 41 sek.). Najszybszy w biegu na 5 km ulicami Siemiatycz okazał się Marek Troc (19 min 1 sek.)

Nagrodzono także lokalnych biegaczy. Wśród panów pierwsze trzy miejsca zajęli - Adam Wakuluk, Kamil Wysocki i Tadeusz Stępkowski, zaś wśród pań - Magdalena Kowalczuk, Izabella Mioduszewska i Renata Marczuk.

Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale. Najlepsi zawodnicy w biegu głównym otrzymali nagrody pieniężne o puli 2 500 zł. Nagrodzono również trzy pierwsze miejsca w klasyfikacjach generalnych i wiekowych - oryginalne puchary wykonane przez lokalnych ślusarzy wręczali Burmistrz Miasta Siemiatycze Piotr Siniakowicz, Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. Bogusław Zduniewicz i Członek Zarządu Polser Sp. z o.o. Aleksander Rożuk. Nestorom Siemiatyckiej Wieczornej Dychy - państwu Wierze i Leoncjuszowi Stasiewicz z Hajnówki odśpiewano "sto lat".

Przedsiębiorstwo Komunalne zapewniło orzeźwiającą wodę, a na wszystkich czekały grillowane kiełbaski, kartacze i bigos. Rozlosowano też nagrody niespodzianki. Rozstawione dmuchańce przyciągnęły małych kibiców z Siemiatycz i okolic.

Kolejna Siemiatycka Wieczorna Dycha już za rok!

Czytany 2229 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 06 lipiec 2017 07:37