Nawigacja

Kolejne sukcesy Małego Podlasia

piątek, 17 kwiecień 2015 14:03

14-15 kwietnia 2012 r. (sobota i niedziela) w Wieliszewie nad Zalewem Zegrzyńskim rozegrane zostały XII Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich. Kolejne tytuły i medale przywieźli tancerze z ZPiT Małe Podlasie z Siemiatycz.

Swój drugi Tytuł Vice Mistrzów Polski wywalczyli Janusz Niewiarowski i Kamila Drzas. Poprzednio byli Vice Mistrzami Polski w 2010 r. w kategorii III /13-16 lat/, w 2011 r. zostali Mistrzami Polski w tejże III kategorii. W br. rozpoczęli starty w IV kategorii wiekowej /16-18 lat/ i od razu z tak wielkim sukcesem. Rywalizacja toczyła się w 4 polskich tańcach narodowych /krakowiak, oberek, kujawiak i mazur/ oraz tańcu popisowym pary – na tym turnieju był to oberek.

Janusz i Kamila są Stypendystami Województwa Podlaskiego w dziedzinie kultury i dziedzictwa narodowego, a Kamila jest ponadto Stypendystką Miasta Siemiatycze. Oba stypendia zostały ustanowione dla uczczenia Ojca Świętego Błogosławionego Jana Pawła II.

Brązowe medale i Tytuły II Vice Mistrzów Polski wywalczyli również tancerze z Siemiatycz – Michał Szeweluk i Agata Szulc. Dla Michała jest to drugi brązowy medal Mistrzostw Polski.

Ponadto IV miejsce w II kategorii wiekowej /10-13 lat/ wywalczyli Kacper Kryczka i Kamila Wysocka. VIII miejsce w tej kategorii zajęło rodzeństwo Bartłomiej i Julia Krzesińscy. VII miejsce w kategorii III po ciężkiej walce nawet w tzw. „dogrywce” przypadło w udziale Jakubowi Kowalczykowi i Joannie Drzas.

W piątek rozegrano w Wieliszewie Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich. Tym razem z racji Mistrzostw Polski rozgrywany był tylko w klasach B. Tu również tancerze z Małego Podlasia odnieśli wielkie sukcesy. Kategorię III B wygrała para Mateusz Sitarski i Gabriela Dziedzia, a kategorię IV B Filip Zinkiewicz i Gabriela Boratyńska. Ponadto III miejsce w kat. IV B wywalczyli Damian Tryniszewski i Małgorzata Goworek. A IV miejsce w kat.II B /10-12 lat/ w pierwszym awansie do finału przypadło w udziale Marcinowi Lubowickiemu i Julii Kryńskiej. VIII miejsce w kat. I /7-9 lat/ wytańczyli Hubert Zalewski i Joanna Leszczyńska.

Przez 3 dni w Wieliszewie tańczyło ponad 170 par z 24 ośrodków tanecznych z całej Polski: od Poznania do Siemiatycz i Białej Podlaskiej, od Gdańska do Krakowa i Nowej Rudy. Pary te przygotowała rzesza 34 instruktorów. Pary siemiatyckie przygotowali Anna Grzeszczuk-Łempicka i Krzysztof Szyszko. Następne taneczne spotkanie w rytmach polskich tańców narodowych odbędzie się na początku lipca w Siemiatyczach.

Czytany 2275 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 kwiecień 2015 14:47