Nawigacja

Puchary Marszałka Województwa Podlaskiego i Burmistrza Miasta Siemiatycze zdobyte

poniedziałek, 08 lipiec 2024 12:27
Uczestnicy i organizatorzy Towarzyskich Zawodów Wędkarskich o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego i Burmistrza Miasta Siemiatycze, 7 lipca 2024 r. Uczestnicy i organizatorzy Towarzyskich Zawodów Wędkarskich o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego i Burmistrza Miasta Siemiatycze, 7 lipca 2024 r.

W dniach 6-7 lipca 2024 r. odbyły się Towarzyskie Zawody Wędkarskie o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego i Burmistrza Miasta Siemiatycze. Jak co roku, odbyły się one w pierwszy weekend lipca, gromadząc siedemdziesięciu czterech uczestników, nie tylko z Siemiatycz. Niektórzy z amatorów wędkarstwa pokonali kilkadziesiąt kilometrów by wziąć udział w tegorocznych zmaganiach na siemiatyckim zalewie.

Rozpoczęcie zawodów miało miejsce w sobotę o godz. 16.00. Każdy z uczestników, po wylosowaniu stanowiska, otrzymał pakiet startowy zawierający okolicznościową koszulkę, czapkę, wpinkę i niewielką przekąskę. Wszystkie stanowiska wyznaczone zostały w trzech sektorach, wokół zalewu nr 2. Połów rozpoczął się od godz. 17.00. Tradycją siemiatyckich zawodów wędkarskich stała się również wspólna integracyjna kolacja dla wszystkich uczestników i organizatorów.

Całonocne zmagania dobiegły końca o godz. 9.00, w niedzielę. Nagrodzonych zostało 40 pierwszych miejsc. Zwycięzcą Towarzyskich Zawodów Wędkarskich o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego i Burmistrza Miasta Siemiatycze został Maksym Heriak. Zwycięzca pierwszego miejsca otrzymał Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego oraz nagrody rzeczowe. Drugie miejsce na podium zajął Tomasz Ławecki, trzecie zaś – Marek Dąbrowski, także nagrodzeni pucharami i nagrodami. Pucharem Burmistrza Miasta Siemiatycze i nagrodą za największą rybę został nagrodzony Dominik Wawruszak. Za największą rybę z rodziny karpiowatych nagrodzony został Andrzej Sywno.

Organizatorzy, partnerzy i sponsorzy Towarzyskich Zawodów Wędkarskich o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego i Burmistrza Miasta Siemiatycze: Partner Strategiczny - Województwo Podlaskie, Miasto Siemiatycze / Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Polski Związek Wędkarski Koło w Siemiatyczach, PK Sp. z o.o. w Siemiatyczach, Marek Machała Traper, Sklep Wędkarski Drapieżnik, Sklep Zoologiczno-Wędkarski Wiesław Ejsmont, Andrzej Gruszka, Grzegorz Dawidziuk, Piotr Sorokosz, Małgorzata Czuryło, ARTON Reklama & Poligrafia Bogdan Gorzelski, Marek Bogucki, Paweł Sorokosz, CEZAR Cezary Mudel, Agencja Ochrony Osób i Mienia Global Security Sp. z o.o., Marcin Egierd, Stanisław Tomaszewicz, ROLNIK Lucjan Marciszonek.

Zaangażowanie i współpraca organizatorów, partnerów i sponsorów znacząco przyczyniły się do sukcesu wydarzenia, zapewniając nie tylko nagrody i upominki dla uczestników, ale także niezbędne zaplecze organizacyjne.