Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Castrolibero
Włochy
Pastavy
Białoruś
Zehdenick
Niemcy

Nawigacja

“Dla Siemiatycz Razem” – Program Aktywności Lokalnej

piątek, 03 marzec 2017 12:12

Projekt “Dla Siemiatycz Razem”, w ramach którego planowane są działania aktywizujące społeczność naszego miasta, w tym m.in. pikniki integracyjne dla siemiatyczan, przeszedł pozytywnie pierwszy etap weryfikacji.

Projekt “Dla Siemiatycz Razem” dotyczy działań w ramach Programu Aktywności Lokalnej Miasta Siemiatycze na lata 2016-2020. Beneficjentami projektu będzie 44 mieszkańców Siemiatycz – 20 kobiet i 24 mężczyzn. W ramach projektu zaplanowano aktywizację społeczną uczestników projektu (trening kompetencji społecznych dla rodzin, warsztaty prawne, warsztaty z profilaktyki i agresji przemocy, warsztaty „Wiklina inna niż wszystkie” oraz „Kolorowe koronki”), aktywizację zawodową (grupowe poradnictwo zawodowe i indywidualne poradnictwo zawodowe), kursy i szkolenia (robotnik gospodarczy z modułem gospodarczym tj.: brukarz, uprawnienia do 1 KV, opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej oraz pomoc kuchenna) oraz staże zawodowe dla 12 osób.

Wśród działań towarzyszących skierowanych do całej społeczności naszego miasta znalazły się 3 siemiatyckie pikniki rodzinne. Zaplanowano m.in. animacje dla dzieci, rodzinne zajęcia plastyczne, ciekawostki naukowe oraz konkursy z nagrodami. Wśród celów pikników rodzinnych znalazła się integracja społeczna, wzmacnianie tożsamości lokalnej i relacji sąsiedzkich.

Całkowita wartość projektu to 439 676,90 zł, wnioskowana kwota dofinansowania - 417 693,04 zł.

Termin realizacji projektu: 1 września 2017 r. – 31 sierpnia 2018 r.

Liderem projektu jest Miasto Siemiatycze, a realizatorem - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemiatyczach w partnerstwie z Białostocką Fundacją Kształcenia Kadr.

Nabór wniosków aplikacyjnych do dofinansowania w ramach Rozwoju lokalnego rynku pracy poprzez wzmocnienie przedsiębiorczości, powiązań kooperacyjnych i promocji obszaru SLGD TDB do 2023 r., Przedsięwzięcie, 3.2.1 Projekty aktywności lokalnej na operacje z zakresu typu projektu nr 6 Programy Aktywności Lokalnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IX Rozwój Lokalny, Działanie 9.1 Rewitalizacja i kształtowanie kapitału społecznego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego prowadzony był przez Stowarzyszenie “Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu”. Kolejny etap weryfikacyjny odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim.

Czytany 423 razy Ostatnio zmieniany piątek, 03 marzec 2017 12:39

Kalendarz imprez

Październik 2017
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
×