Wydrukuj tę stronę

Memoriał Szachowy Władysława Olszewskiego

środa, 22 kwiecień 2015 09:03

Podczas VII Memoriału Szachowego Władysława Olszewskiego rozegranego 1 grudnia 2013 r.  zwyciężyli Jerzy Lelito oraz Patryk Piotrowski.

Jerzy Lelito zajął pierwsze miejsce w grupie A (zawodnicy posiadający, co najmniej trzecią kategorię szachową). Uzyskał 5,5 punktów. Za nim uplasowali się szachiści Tomasz Ołowski, Marek Skonieczny i Tomasz Zoch (po 5 punktów każdy).

W turnieju grupy B zwyciężył Patryk Piotrowski przed Grzegorzem Tyborowiczem (obaj zdobyli po 6 punktów). Na podium znalazł się także Łukasz Berent (5 punktów).

Puchar dla najlepszej kobiety otrzymała Katarzyna Lachowicz. Nagroda dla najstarszego zawodnika trafiła w ręce Janiny Kotarskiej, a dla najmłodszego - Maćka Lachowicza.

W turnieju wzięło udział 18 graczy. Sędziował Józef Flaziński.