Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

Monday, 27 April 2015 12:05

Wyjazd edukacyjny do Lublina w ramach Akademii Superbabci i Superdziadka

W dniach 6-7 września 2012 r. uczestnicy "Akademii Superbabci i Superdziadka w Siemiatyczach" wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Lublina.

  Kapitał Ludzki

6 września br. po zakwaterowaniu w hotelu i obiedzie uczestnicy Akademii wzięli udział w spotkaniu w Szkole Superbabci w Lublinie. Zajęcia poprowadziła prof. Zofia Zaorska, założycielka szkoły.

Po zajęciach uczestnicy siemiatyckiej Akademii udali się na zwiedzanie Lublina. Lubelska starówka zachwyciła grupę, która w trakcie spaceru zwiedziła m.in. Zamek Lubelski, basztę, z której roztacza się widok na miasto, zabytkowe kamienice oraz barokową Archikatedrę Lubelską. Całą wędrówkę poprowadził przewodnik, który przybliżył historię Lublina - miejsc i ludzi związanych z miastem. Ok. godz. 19.30 uroczysta kolacja, wymiana doświadczeń i wrażeń zakończyły pierwszy dzień wyjazdu.

Drugiego dnia po śniadaniu grupa udała się do Muzeum na Majdanku na ternie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Tam zapoznała się z historią okupacji niemieckiej na Lubelszczyźnie podczas II wojny światowej. Kolejnym punktem wyjazdu było Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, na które składają się przepiękny pałac oraz zespół parkowy.

Wyjazd edukacyjny odbył się w ramach projektu „Akademia Superbabci i Superdziadka w Siemiatyczach” realizowanego przez miasto od maja br. Poza zdobytą wiedzą przyniósł jego uczestnikom także inne korzyści, równie ważne, takie jak: możliwość spędzenia wspólnego czasu, integracji, wymiany doświadczeń. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i z nadzieją na kolejne wspólne spotkania.

CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA

Program Operacyjny Kapitał Ludzki

Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach

Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich

Read 4058 times Last modified on Monday, 27 April 2015 12:44
More in this category: « Podróż po tajemniczym ogrodzie