Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

Mistrzowie Ilustracji w Siemiatyckim Ośrodku Kultury

Thursday, 04 June 2020 13:06

Od 8 czerwca br. w Galerii Siemiatyckiego Ośrodka Kultury dostępna będzie przygotowana przez Wydawnictwo Dwie Siostry wystawa „Mistrzowie Ilustracji”. Ekspozycja prezentowana będzie z zachowaniem reżimu sanitarnego i zgodnie z regulaminem Galerii.

Wystawa prezentuje prace ośmiorga wybitnych ilustratorów, którzy współtworzyli świetność polskiej grafiki książkowej w jej najlepszym okresie. Bohdan Butenko, Anna Kołakowska, Danuta Konwicka, Zbigniew Lengren, Maria Orłowska-Gabryś, Mirosław Pokora, Jan Marcin Szancer i Teresa Wilbik to artyści, których niezwykłe ilustracje na trwałe zapisały się w pamięci kilku pokoleń młodych czytelników, tworząc z ilustrowanymi tekstami nierozerwalną całość. Każdy z nich wypracował własny, oryginalny styl graficzny rozpoznawalny na pierwszy rzut oka. Ilustracje prezentowane będą w formie efektownych wielkoformatowych wydruków, na których każda kreska widoczna jest (dosłownie i w przenośni) czarno na białym.

Dla dorosłych wystawa „Mistrzowie Ilustracji” będzie sentymentalną podróżą w krainę dzieciństwa. Dla dzieci - spotkaniem z najlepszymi tradycjami polskiej grafiki książkowej, które, mimo upływu lat, wcale się nie starzeją. Dla wszystkich bez wyjątku - okazją do obejrzenia świetnych ilustracji i zastrzykiem pozytywnej energii i uśmiechu.

Źródło: Wydawnictwo Dwie Siostry

Read 808 times Last modified on Wednesday, 17 March 2021 09:51

Media