Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

Efekty projektu "Change the game" w Siemiatyczach

Friday, 22 January 2021 11:00
Zdjęcie przedstawiające zieloną roślinę na zielonej trawy i jasno świecącego słońca z napisem efekty projektu change the game w Siemiatyczach Zdjęcie przedstawiające zieloną roślinę na zielonej trawy i jasno świecącego słońca z napisem efekty projektu change the game w Siemiatyczach

Od lutego do listopada 2020 roku, 51 uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach uczestniczyło w międzynarodowym projekcie ,,Change the Game” organizowanym przez Fundację ArchitectsPL.

Celem projektu było zaangażowanie młodych ludzi do projekcji otaczającego ich świata oraz do wyciągnięcia wniosków, w jaki sposób mogą wpłynąć na rzeczywistość wokół: mierząc i analizując pewne czynniki środowiskowe takie, jak np. zanieczyszczenie powietrza w miejscowości. Dzięki udziałowi w projekcie, uczniowie nabyli również nowe kompetencje, szczególnie ważne w kontekście trendów technologicznych przyszłości, m.in. znajomość Internetu Rzeczy (Internet of Things), nauki o danych (Data Science), ale też kompetencje społeczne – świadomego wykorzystywania narzędzi pomiarowych, rozwoju umiejętności programistycznych, dzielenia się wiedzą i współpracą w dziedzinie nowych technologii.

Organizatorzy, Fundacja ArchitectsPL oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej, zaprosili do udziału w projekcie 30 samorządów z Polski i 20 ich odpowiedników z Litwy. Z 1885 zarejestrowanych pomiarów - 64% mieściło się w przedziale 0-100. Aż 32% pomiarów wskazywało na słabą i niezdrową jakość powietrza, a 4% na bardzo szkodliwą. Efekty pracy uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Siemiatyczach zamieszczono w postaci filmu dostępnego pod adresem kliknij tutaj

Read 345 times Last modified on Wednesday, 17 February 2021 13:06