Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 742

I miejsce w konkursie Mozaika Podlaska – Przedszkole nr 1

Thursday, 23 June 2016 14:45

Przedszkole nr 1 zajęło pierwsze miejsce w V edycji konkursu "Podlaska Mozaika. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza".

Uroczystość podsumowania V edycji konkursu odbyła się 16 czerwca br. w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku. Przedszkolakom towarzyszyli opiekunowie, dyrekcja przedszkola oraz burmistrz Siemiatycz.

Konkurs polegał na wykonaniu prac ukazujących różnorodne aspekty wielokulturowego współistnienia. Działania miały na celu poznanie kultury, tradycji i obrzędowości regionu, budowanie postawy dialogu między ludźmi różnych kultur, narodów i religii, pogłębianie wzajemnego zaufania i sympatii, poszerzanie wzajemnej otwartości, ułatwiającej kontakt z drugim człowiekiem, budowanie gotowości do kontaktu z nieznaną osobą,  integrację z zachowaniem odrębności kultur.

W ramach konkursu Przedszkole Nr 1 organizowało tematyczne spotkania z kulturą mniejszości narodowych i etnicznych. Dzieci uczestniczyły np. w tygodniach ukraińskim, białoruskim i romskim. Poznały język, stroje, zwyczaje, sztukę ludową, muzykę, tradycyjne tańce, potrawy.

Read 2544 times Last modified on Thursday, 23 June 2016 14:58