Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 742

Jubileusz 70 – lecia Szkoły Podstawowej nr 1

Monday, 06 June 2016 17:02

W poniedziałek 6 czerwca br. odbyły się uroczystości jubileuszu 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 w Siemiatyczach im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej.

Po mszach w cerkwi pw. śww. App. Piotra i Pawła i kościele pw. WNMP obyły się uroczystości jubileuszowe na placu szkolnym. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele duchowieństwa, władz powiatowych, przedstawiciele władz miasta Siemiatycze na czele z burmistrzem Piotrem Siniakowiczem, byli dyrektorzy szkoły oraz licznie zgromadzeni goście, rodzice, uczniowie  i przyjaciele szkoły.  Zgromadzonych gości powitał dyrektor szkoły Radosław Kondraciuk, po krótkich przemówieniach w części artystycznej zaprezentowali się  uczniowie i absolwenci szkoły.  Burmistrz Miasta Siemiatycze z okazji Jubileuszu 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 przekazał na ręce dyrektora placówki pamiątkową tablicę.

 

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie. Sentencja ta autorstwa Jana Zamoyskiego przyświeca działaniom naszego samorządu, który jest organem prowadzącym dla szkół podstawowych od 1994 roku. Staramy się zapewnić jak najlepsze warunki nauki uczniom i pracy nauczycielom. Stąd co roku środki przeznaczanie w budżecie miasta na oświatę znacznie przekraczają otrzymywaną z budżetu państwa subwencję oświatową. Staramy się pozyskiwać środki na realizację programów zapewniających dodatkowe, atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne. Inicjatywą ostatnich miesięcy jest utworzony w porozumieniu z Politechniką Białostocką cieszący się dużym zainteresowaniem Siemiatycki Uniwersytet Dziecięcy, w którym uczestniczą także uczniowie tej szkoły. Wyremontowane w ramach termomodernizacji budynki oświatowe, boiska „Orlik”, place zabaw i dodatkowe zajęcia to wszystko ma służyć społeczności szkolnej. Zapewniać komfort pracy nauczycielom i komfort nauki uczniom. Wierzę, że zaangażowanie w pracę grona pedagogicznego przyniesie w przyszłości efekty w postaci dobrze wykształconych, otwartych i kreatywnych kolejnych pokoleń siemiatyczan którzy będą pracowali na rzecz rozwoju naszego miasta. Z okazji jubileuszu pragnę podziękować wszystkim którzy przyczynili się do rozwoju tej placówki: byłym i obecnym pracownikom, absolwentom i uczniom. Życzę dalszego rozwoju szkoły, satysfakcji z wykonywanej pracy nauczycielom  i dobrych ocen uczniom.” – powiedział burmistrz Siemiatycz.

Read 3002 times Last modified on Monday, 06 June 2016 17:06