Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 742
Print this page

Wspólnie świętujmy Dzień Europy

Monday, 09 May 2016 14:01

9 maja br. w kolorowym pochodzie ulicami Siemiatycz przemaszerowały dzieci z siemiatyckich przedszkoli i szkół podstawowych. Kolorową paradę poprowadzili Burmistrz Miasta Siemiatycze Piotr Siniakowicz, Sekretarz Miasta Elżbieta Rakszawa oraz Skarbnik Miasta Elżbieta Boguszewska.

Akcja została zorganizowała w związku z obchodzonym 9 maja - Dniem Europy. Zaangażowały się w nią wszystkie miejskie przedszkola – Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 5 oraz szkoły podstawowe – nr 1 i 3 w Siemiatyczach. Dzieci, pod czujnym okiem dyrekcji, wspólnie z wychowawcami, opiekunami grup oraz rodzicami przygotowały barwny korowód, w którym zaprezentowały ponad dwadzieścia krajów europejskich.

Kolorowy marsz przeszedł ulicą Pałacową na plac Siemiatyckiego Ośrodka Kultury przy ul. Legionów Piłsudskiego. Tam, po powitaniu przez burmistrza na dzieci czekały atrakcje, tańce, zabawy sportowe, gry plenerowe, stoisko konstruktorskie i stoisko zmysłów. 

Do akcji miasta przystąpiło również Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. Kropelak– maskotka PK Sp. z o.o. wzbudzał zaciekawienie najmłodszych. Kropelak jest symbolem kampanii PK Sp. z o o. promującej w Siemiatyczach picie wody z kranu. Przedsiębiorstwo Komunalne przygotowało pyszną, orzeźwiającą wodę z cytryną i pomarańczą, ale najwięcej radości sprawiły dzieciom lody ufundowane przez Burmistrza Miasta Siemiatycze.

Read 2699 times Last modified on Tuesday, 10 May 2016 12:26

Image Gallery