Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 745

Podlaska wielokulturowość w Przedszkolu nr 1

Friday, 13 November 2015 14:00

W Przedszkolu nr 1 w Siemiatyczach zakończył się Tydzień Kultury Białoruskiej Podlasia.

Cykl spotkań poświęcony białoruskiej mniejszości narodowej regionu miał na celu wzbudzenie zainteresowania dzieci wielokulturowością Siemiatycz i Podlasia oraz prezentację kultury białoruskiej - języka, strojów, zwyczajów, sztuki ludowej, muzyki, tradycyjnych tańców, potraw. Każdy dzień miał swoje przewodnie hasło i specjalnych gości, dzięki którym przedszkolaki poznawały nowe elementy białoruskiej kultury i tradycji. Dzieci zaznajomiły się z językiem i muzyką białoruską. Podczas zajęć muzyczno-tanecznych przedszkolaki poznały tradycyjne tańce białoruskie. Sztukę i rękodzieło ludowe przybliżyły podlaskie hafciarki. Odbyły się zajęcia kulinarne, w trakcie których dzieci przygotowały tradycyjne potrawy kuchni białoruskiej.  W trakcie wycieczki autokarowej do Bielska Podlaskiego maluchy odwiedziły Przedszkole Nr 1 im. św. Młodzieńca Gabriela i spotkały się z białoruskim zespołem dziecięcym Lanok. Przedszkolaki obejrzały także wystawę "Tajemniczy ręcznik" w Muzeum w Ratuszu i wstąpiły do Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach, by zapoznać się z architekturą tradycyjnego podlaskiego domu.  


Przedszkole nr 1 serdecznie dziękuje wszystkim osobom za okazaną pomoc i zaangażowanie w przygotowanie Tygodnia Kultury Białoruskiej.

Read 2758 times