Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nawigacja

×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 742

Profilaktyczne spotkania z młodzieżą

Wednesday, 04 November 2015 07:41

W związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia oraz Światowym Dniem Walki z AIDS młodzież z Siemiatycz i okolic wzięła udział w spotkaniach profilaktycznych.

Spotkania odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Siemiatyczach oraz w Zespole Szkół Rolniczych w Czartajewie. Wzięli w nich udział Pełnomocnik Burmistrza Miasta Siemiatycze ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom, a także pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siemiatyczach.

Celem przedsięwzięcia była realizacja programu „Rzuć palenie razem z nami” oraz szwajcarsko-polskiego projektu pt. „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”.

Uczniowie zapoznali się z informacjami dotyczącymi zagrożeń związanych z sięganiem po substancje uzależniające poprzez filmy i prezentacje multimedialne, broszury itp. W trakcie spotkań można było sprawdzić jaka jest zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu (dla osób pełnoletnich), a także zmierzyć ciśnienie tętnicze. Młodzież wzięła udział w quizie dotyczącym palenia oraz uzyskała informacje jak rzucić nałóg.

Drugi poruszany temat wiązał się z obchodami Światowego Dnia Walki z AIDS. Młodzież otrzymała broszury oraz została poinformowana o ryzyku zakażenia, przeciwdziałania oraz skutkach choroby. Chętni uczniowie mieli także okazję sprawdzenia swojej wiedzy na temat wirusa HIV oraz choroby AIDS, odpowiadając na przygotowane pytania. W trakcie spotkania wyjaśniane zostały niejasności oraz obalone mity na temat HIV i AIDS.

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się slalom w alkogoglach.

Read 3268 times Last modified on Wednesday, 04 November 2015 08:00