Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Print this page

Konkurs „Po pierwsze Rodzina!” - druga edycja

Monday, 12 April 2021 08:06
Rysunek rodziny z napisem  Konkurs „Po pierwsze Rodzina!” - druga edycja Rysunek rodziny z napisem Konkurs „Po pierwsze Rodzina!” - druga edycja

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło drugą edycję konkursu „Po pierwsze Rodzina!”. To projekt, w ramach którego organizacje z trzeciego sektora mogą uzyskać łącznie do 8,4 miliona zł na realizację projektów tworzących przyjazne otoczenie dla rodziny. Nabór wniosków rozpoczął się 9 kwietnia 2021 r.

Konkurs adresowany jest m.in. do stowarzyszeń, fundacji, organizacji kościelnych, które prowadzą działania wspierające małżeństwa jako najlepsze środowisko opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci, przygotowują młodych ludzi do radzenia sobie z wyzwaniami życia rodzinnego oraz tworzą otoczenie szczególnie przyjazne rodzinom.

W konkursie zostaną dofinansowane najlepsze projekty informacyjno-edukacyjne i szkoleniowe, służące zmianie społecznej, polegającej na usytuowaniu dobra rodzin w centrum działań wspólnoty na wszystkich poziomach jej funkcjonowania. Organizacje mogą ubiegać się o dotację w wysokości od 50 000 zł do 1,5 miliona zł, a wniesienie wkładu własnego nie jest wymagane.

Okres realizacji dofinansowanych zadań zaplanowany jest na 14 lipca - 31 grudnia 2021 r., natomiast termin ponoszenia wydatków w ramach dofinansowanego zadania przewiduje się od momentu podpisania umowy na realizację zadania publicznego do 31 grudnia 2021 r.

Oferty konkursowe można składać do 30 kwietnia br. do godz. 23.59. Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej 21 maja br.

Szczegółowe informacje dotyczace drugiej edycji konkursu „Po pierwsze Rodzina!” znajdują się w regulaminie kliknij tutaj, aby przejść do regulaminu

LINK DO GENERATORA WNIOSKÓW - kliknij tutaj

Źródło: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej 

Read 80 times Last modified on Monday, 12 April 2021 08:42